JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Radomiak wygrywa w Jastrzębiu. GKS wciąż liderem

Niestety nie udało się zawodnikom GKS-u 1962 Jastrzębie zdobyć punktów w starciu z Radomiakiem Radom. W meczu 28. kolejki II ligi radomianie zwyciężyli na Stadionie Miejskim 2:1 i trzy punkty jadą do Radomia.

Początek spotkania należał do GKS-u. Efektem ataków była szansa Szczepana już w 2. minucie spotkania, jednak ze strzałem naszego napastnika w bliższy róg poradził sobie Gostomski. W 11. minucie znowu było groźnie, a tym razem nożycami próbował uderzać Gancarczyk, lecz piłka poszybowała nad poprzeczką. Chwilę przed tą sytuacją boisko z powodu kontuzji musiał niestety opuścić Tomasz Dzida, którego zastąpił wracający do składu Kacper Kawula.

Po kolejnych kilkunastu minutach ponownie dał znać o sobie Daniel Szczepan, lecz zarówno w 24. Jak i 34. minucie główkował minimalnie niecelnie. Goście najgroźniej odpowiedzieli w 36. minucie, kiedy to nad poprzeczką główkował Agu. W 39. minucie mieliśmy wymarzoną okazję do objęcia prowadzenia. W polu karnym faulowany był Ali i sędzia wskazał na 11 metr. Do piłki podszedł Kamil Jadach, ale Gostomski wyczuł jego intencję i zdołał wybić futbolówkę na rzut rożny. W końcówce pierwszej połowy było jeszcze groźnie pod bramką Drazika, lecz nasz golkiper wyszedł z tej opresji obronną ręką.

Drugą połowę lepiej rozpoczęli przyjezdni. Po rzucie rożnym w 51. minucie najsprytniej w polu karnym zachował się Agu i strzałem z kilku metrów przy słupku pokonał Drazika. Na odpowiedź nie musieliśmy czekać zbyt długo. Po sześciu minutach Krzysztof Gancarczyk zgrał dośrodkowaną piłkę wzdłuż linii bramkowej, a tam z najbliższej odległości do bramki wpakował ją Piotr Pacholski.

Z remisu nie cieszyliśmy się jednak długo. W 60. minucie Bartosz Jaroszek faulował w polu karnym zawodnika Radomiaka, za co otrzymał czerwona kartkę, a sędzia podyktował rzut karny, którego na gola zamienił Leandro. Po stracie bramki i zawodnika nasz zespół ambitnie starał się odrobić straty, momentami zamykając nawet gości w ich polu karnym. Z tych ataków jednak przez długi czas niewiele wynikało, a Gostomski nie był zmuszony do trudnych interwencji. Dopiero w 80. minucie z ponad dwudziestu metrów minimalnie niecelnie uderzał Jadach, a w 89. minucie najwyżej do piłki wyskoczył Szczepan, ale piłka minęła słupek bramki Radomiaka o centymetry.

Niestety mimo ambitnej walki do ostatnich sekund i wizyt w polu karnym radomian Grzegorza Drazika, wynik meczu nie uległ zmianie i ze zwycięstwa cieszyli się przyjezdni. Dziękujemy jednak zawodnikom za walkę, a kibicom za fantastyczny doping! Teraz przed GKS-em wyjazd do Krakowa na mecz z Garbarnią.

GKS 1962 Jastrzębie - Radomiak Radom 1:2 (0:0)
0:1 - Chinonso Agu (51 min.)
1:1 - Piotr Pacholski (57 min.)
1:2 - Leandro (61 min., rzut karny)

GKS 1962 Jastrzębie: Grzegorz Drazik - Dominik Kulawiak, Piotr Pacholski, Bartosz Jaroszek, Oskar Mazurkiewicz, Damian Tront, Krzysztof Gancarczyk, Tomasz Dzida (11. Kacper Kawula, 74. Dominik Szczęch), Kamil Jadach (k), Farid Ali (69. Dawid Weis), Daniel Szczepan.

Radomiak Radom: Hubert Gostomski - Michał Grudniewski, Bartosz Skowron, Damian Szuprytowski (82. Dawid Jabłoński), Leandro Pereira, Damian Jakubik, Chinonso Agu, Jakub Rolinc (66. Karol Hodowany), Martin Klabnik, Matthieu Yannick Bemba (50. Simon Colina Dominguez), Patryk Mikita.

Sędzia: Paweł Malec (Łódź).
Żółte kartki: Kulawiak, Szczęch (GKS) oraz Bemba, Grudniewski (Radomiak).