GKS 1962 wygrywa sparing z Rozwojem Katowice

W drugim letnim sparingu GieKsa pokonuje przy Harcerskiej Rozwój Katowice 1:0. Jedynego gola dla GKS-u zdobył w 22. minucie Adam Żak.

W pierwszych minutach stroną nieznacznie przeważającą był Rozwój. Katowiczanie oddali dwa strzały na bramkę Drazika, lecz nasz golkiper poradził sobie z nimi bez problemu. W 22. minucie padł, jak się później okazało, jedyny gol w tym meczu. Po krótko rozegranym rzucie rożnym dośrodkowywał Szczęch, a Golika strzałem głową pokonał były zawodnik Rozwoju, Adam Żak.

Do końca pierwszej połowy katowiczanie nie byli w stanie stworzyć większego zagrożenia pod bramką Drazika. Groźnie było w 33. minucie po strzale z ostrego kąta, ale futbolówka minęła słupek. W odpowiedzi z dystansu ładnie uderzał Weis, a piłkę na róg końcami palców wybił Golik.

Druga połowa była podobna do pierwszej. Pod naszą bramką działo się niewiele, a Szelong zmuszony do interwencji był właściwie tylko dwukrotnie bo niezbyt mocnych uderzeniach. Po naszej stronie warto odnotować akcję z 68. minuty, kiedy to w bardzo dobrej sytuacji przed bramką Rozwoju znalazł się Gojny, jednak uderzył bardzo słabo i Soliński bez kłopotów poradził sobie z tym uderzeniem.

Kilka minut później z rzutu wolnego w okolicy linii bocznej pola karnego uderzał Farid Ali. Mocno bitej piłki nikt nie przeciął, a sytuację piąstkowaniem wyjaśnił Soliński. Dwie minuty później z narożnika pola karnego minimalnie niecelnie strzelał zawodnik drugoligowca.

Ostatecznie sparing zakończył się skromnym zwycięstwem GKS-u, a trener Skrobacz mógł przyjrzeć się wszystkim zawodnikom oprócz Damiana Tronta, który nie wystąpił z powodu urazu kolana.

Kolejny mecz kontrolny odbędzie się w środę, 11 lipca, z MKS-em Kluczbork. Początek o godzinie 17:00 na boisku przy ul. Kościelnej.

7 lipca, Jastrzębie-Zdrój, godz. 12:00
GKS Jastrzębie - Rozwój Katowice 1:0 (1:0)
1:0 - Adam Żak (22 min.)

GKS Jastrzębie: Grzegorz Drazik (46. Bartosz Szelong) - Oskar Mazurkiewicz (46. Dominik Kulawiak), Piotr Pacholski (46. Kamil Szymura), Kacper Kawula, Dawid Weis (46. Dawid Gojny), Bartosz Semeniuk (35. Krzysztof Gancarczyk, 46. Damian Zajączkowski)), Bartosz Jaroszek (46. Maciej Spychała), Krzysztof Gancarczyk (30. Piotr Trąd, 46. Patryk Skórecki)), Dominik Szczęch (46. Farid Ali), Tomasz Dzida (30. Kamil Adamek, 65. Adam Żak, 82. Tomasz Dzida), Adam Żak (46. Kamil Jadach).

Rozwój Katowice: Bartosz Golik (46. Bartosz Soliński) - Daniel Paszek (46. Daniel Kaletka), Dominik Dudek (46. Piotr Barwiński), Przemysław Gałecki (61. Dominik Dudek), Seweryn Gancarczyk, Kamil Łączek (63. Daniel Paszek), Tomasz Wróbel (46. Przemysław Mońka), Bartosz Baranowicz (46. Olivier Lazar), Rafał Kuliński (71. Tomasz Wróbel), Daniel Kamiński (46. Mateusz Wrzesień), zawodnik testowany (46. zawodnik testowany).