JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

JKH wygrywa z Bytomiem 3:0

Od wygranej 3:0 z Polonią Bytom rozpoczęli swój dwunasty sezon w ekstralidze hokeiści JKH GKS Jastrzębie. Bramki dla ekipy znad czeskiej granicy zdobyli nowo pozyskani Artiom Dubinin, Jakub Grof oraz Peter Fabuš. Tymczasem już w środę podopieczni Roberta Kalabera rozegrają kolejny mecz ligowy. JKH 12 września o godzinie 18:00 zmierzy się na Jastorze z młodzieżą Kadry PZHL U23.

Inauguracyjne starcie zaczęło się po myśli gospodarzy, choć już w pierwszej minucie to Polonia sprawdziła czujność Ondreja Raszki, który zatrzymał próbę Filipa Stoklasy. Mniej szczęścia miał jego vis a vis, Mateusz Studziński. Golkiper Polonii skapitulował po kombinacyjnej akcji pierwszego ataku. Celnym uderzeniem z bliska popisał się Artiom Dubinin i jastrzębianie prowadzili 1:0. Niespełna dwie minuty później było już 2:0, gdy grę w przewadze wykorzystał Jakub Grof pewnie trafiając spod niebieskiej linii. Pierwsze dwadzieścia minut padło zatem łupem miejscowych.

W przerwie na tafli Jastor odbyła się bardzo miła uroczystość. Z okazji 65 rocznicy hokeja na lodzie w Jastrzębiu-Zdroju uhonorowano twórców jastrzębskiego hokeja. Na lodzie pojawiła się spora grupa osób, dzięki którym ta piękna dyscyplina sportu zawitała do Jastrzębia w 1953 roku.

Zmiana stron lodowiska nie wpłynęła na obraz gry. Po przerwie wciąż dominowali jastrzębianie, a od 22. minuty za sprawą Petera Fabuša gospodarze prowadzili już różnicą trzech trafień. Bytomianie swoje szanse mieli w drugiej części tej odsłony, ale w bramce dobrze spisywał się Ondrej Raszka i po stronie zdobytych przez gości bramek wciąż pozostawało zero.

Ostatnia odsłona zmian rezultatu nie przyniosła, choć było kilka sytuacji po obydwu stornach lodowiska. W 50. minucie świetną szansę na podwyższenie prowadzenia dla JKH nie wykorzystał Dominik Jarosz. Trzy minuty później krążek wpadł do bramki Polonii, ale chwilę wcześniej gra została przerwana po zagraniu wysokim kijem przez Tomáša Kominka. Doskonałą okazję na honorowe trafienie dla Bytomia miał z kolei Błażej Salamon, ale wyjeżdżając z boksu kar przegrał pojedynek z Ondrejem Raszką, który obronił wszystkie 21 strzałów niebiesko-czerwonych.

PHL - 1. kolejka - 11/09/2018 (wtorek) - Jastrzębie-Zdrój - godz. 16:30
JKH GKS JASTRZĘBIE - TMH POLONIA BYTOM 3:0 (2:0, 1:0, 0:0)

1:0 - 11:41 - Artiom Dubinin - Martin Kasperlik, Dominik Paś
2:0 - 13:13 - Jakub Grof - Martin Kasperlik, Artiom Dubinin (5/4)
3:0 - 21:50 - Peter Fabuš - Kamil Wróbel, Tomáš Kominek

JKH GKS Jastrzębie: Raszka (Prokop) - Grof, Michałowski, Kasperlik, Dubinin, Paś - Sulka, Gimiński, Kominek, Fabuš, Wróbel - Kubeš, Matusik, Nahunko, Jarosz, Ł. Nalewajka - Bigos, Radzieńciak, Pelaczyk, Kulas, R. Nalewajka.

TMH Polonia Bytom: Studziński (Kraus) - Cunik, Stępień, Salamon, Frączek, Stoklasa - Turoń, Badora, Mularczyk, Krzemień, Wąsiński - Sawiski, Dybaś, Filip, Sroka - Anklewicz, Gajdzik.

Kary: 10:12 / Strzały: 35:21 / Widzów: 1 300.
Sędziowali: Przemysław Kępa (sędzia główny) oraz Mateusz Niżnik, Andrzej Nenko (liniowi).
Trenerzy: Robert Kalaber (JKH GKS Jastrzębie) - Andriej Parfionow (TMH Polonia Bytom).