GKS wygrywa na Harcerskiej ze Stalą Mielec

Po bardzo dobrym meczu GKS Jastrzębie pokonuje przy Harcerskiej Stal Mielec 1:0. Trzy punkty jastrzębianom zapewnił Kamil Adamek, pokonując bramkarza gości w 66. minucie spotkania.

Od początku spotkania widać było, że nasz zespół był tego dnia w dobrej dyspozycji. Staraliśmy się narzucić przeciwnikowi swój styl gry i częściej kreowaliśmy akcje w ofensywie, chociaż pierwszy do większego wysiłku zmuszony był Drazik, który nie dał się zaskoczyć po uderzeniu Getingera. Chwilę później zakotłowało się pod bramką Kiełpina, a bliski zdobycia gola był Adamek.

Najbliżej gola w pierwszej połowie był Bartosz Jaroszek. Po centrze z rzutu wolnego i przedłużeniu głową nasz pomocnik znalazł się niepilnowany na piątym metrze, ale nieco zaskoczony nie zdołał skierować futbolówki do bramki. W końcówce okazję miał z kolei Janoszka, lecz ponownie Drazik nie dał się zaskoczyć i pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem, jednak sam mecz mógł się podobać.

Trzy minuty po rozpoczęciu drugiej połowy w boczną siatkę uderzał Mróz, a dwie minuty później ponownie Jaroszek mógł zaskoczyć Kiełpina. Tym razem jednak piłka po lobie nieznacznie minęła słupek. Goście ponownie stworzyli zagrożenie w 65. minucie, gdy Getinger uderzał tuż nad poprzeczką. Minutę później padł jedyny tego dnia gol. Debiutujący w GKS-ie Rafał Adamek zagrał na lewe skrzydło do Jadacha, ten minął obrońcę i spod linii końcowej wycofał do Kamila Adamka, który pokonał Kiełpina.

Osiem minut później Kamil Adamek ponownie stanął przed szansą po prostopadłym podaniu od Jakuba Wróbla, ale przegrał pojedynek z Kiełpinem. Mielczanie starali się doprowadzić do wyrównania, lecz nasza defensywa funkcjonowała bez zarzutu i Grzegorz Drazik w zasadzie nie był zmuszony do większego wysiłku. W doliczonym czasie gry na 2:0 mógł podwyższyć Farid Ali. Piłka po jego strzale z rzutu wolnego z siedemnastego metra minęła jednak o centymetry słupek bramki Stali. Po chwili sędzia zagwizdał po raz ostatni i mogliśmy cieszyć się z drugiego z rzędu zwycięstwa!

GKS Jastrzębie - Stal Mielec 1:0 (0:0)
1:0 - Kamil Adamek (66 min.)

GKS Jastrzębie: Grzegorz Drazik - Dominik Kulawiak, Bartosz Jaroszek, Kamil Szymura, Dawid Gojny, Patryk Skórecki (65. Rafał Adamek), Kacper Kawula, Marek Mróz, Farid Ali, Kamil Jadach (k) (72. Jakub Wróbel), Kamil Adamek (89. Oskar Mazurkiewicz).

Stal Mielec: Seweryn Kiełpin - Krzysztof Kiercz, Martin Dobrotka (k), Leandro (61. Andreja Prokić), Maciej Urbańczyk, Łukasz Janoszka, Bartosz Nowak, Adrian Paluchowski (61. Marcel Gąsior), Grzegorz Tomasiewicz, Mateusz Spychała, Krystian Getinger (78. Rafał Grodzicki).

Sędzia: Mateusz Złotnicki (Lublin).
Żółte kartki: Gojny, R. Adamek, Ali (GKS) oraz Kiercz, Dobrotka, Tomasiewicz (Stal).
Widzów: 1532.