Pewne zwycięstwo JKH GKS Jastrzębie. Jest dobrze

We wtorek na własnym lodowisku hokeiści pokonali Zabłębie Sosnowiec 6:2. Wygrana może nie jest zaskoczeniem, ale jastrzębianie grali bez kilku podstawowych zawodników.

Był to pierwszy mecz sparingowy rozegrany na odremontowanym lodowisku Jastor. W zespole gospodarzy brakowało kilku podstawowych graczy - kontuzjowani są Jirzi Zdenek, Patryk Kogut, Marcin Słodczyk, Mateusz Rompkowski. W meczu nie zagrali też Kamil Kosowski, Mateusz Danieluk, Maciej Urbanowicz i Bartosz Dąbkowski, który aktualnie przebywają na zgrupowaniu kadry narodowej.

Pierwsza tercja dobrze rozpoczęła się dla gospodarzy. Już w pierwszych minutach groźną sytuację stworzył Tomasz Kulas, kilka chwil po nich nad bramką przestrzelił Richard Kral. Dobrze na boisko porozumiewali się Richard Bordowski i Radek Prochazka. To oni otworzyli wynik pierwszą bramką w 13. minucie. Dwie minuty później okazji nie zmarnował Błażej Salamon.

W drugiej tercji goście ruszyli do ataku. W 32. minucie, naszego bramkarza pokonał Maciej Szewczyk. Widać było, że przyjezdni nie chcą odpuszczać meczu. Kilkukrotnie stwarzali groźne sytuacje i w 38. minucie udało się strzelić gospodarzom kolejnego gola. Minutę później Tomasz Pastryk pokonał w bramce przeciwników, Michała Elżbieciaka, który w poprzednim sezonie grał jako rezerwowy bramkarz w JKH GKS Jastrzębie.

Trzecie tercja była już tylko formalnością. Trzy bramki, zdobyte kolejno przez Arkadiusza Kąkola, Richarda Bordowskiego i Miroslava Zatko. - To był dla nas trudny mecz, bo mieliśmy do dyspozycji niewielką ilość zawodników. Kilku jest kontuzjowanych, a inni przebywają na zgrupowaniu kadry. Każdy z nas grał więcej i był to dla nas taki kondycyjny mecz - powiedział nasz obrońca, Miroslav Zatko.

JKH GKS Jastrzębie - Zagłębie Sosnowiec 6:2 (2:0, 1:2, 3:0)
1:0 - Richard Bordowski (Radek Prochazka, Kamil Górny) 13'
2:0 - Błażej Salamon (Richard Bordowski) 15'
2:1 - Maciej Szewczyk (Piotr Sarnik) 32'
2:2 - Piotr Sarnik (Michał Działo) 38'
3:2 - Tomasz Pastryk (Radek Prochazka, Richard Bordowski) 39'
4:2 - Arkadiusz Kąkol (Tomasz Kulas) 51'
5:2 - Richard Bordowski (Radek Prochazka, Tomasz Pastryk) 55'
6:2 - Miroslav Zatko (Tomasz Kulas, Petr Lipina) 59' 5/4

JKH GKS Jastrzębie: Sopko (Feć) - Zatko, Górny, Lipina, Kral, Kulas - Labryga, Bryk, Bordowski, Prochazka, Salamon - Pastryk, Maciej Rompkowski, Kąkol.

Zagłębie Sosnowiec: Elżbieciak (Dzwonek) - Stefanka, Kulik, Twardy, Minciak, Luka - Cychowski, Działo, Sarnik, Voznik, Dołęga - Kuc, Duszak, M. Kozłowski, T. Kozłowski, Szewczyk - Kurz, Jaskólski, Golec, Zachariasz, Podsiadło.