ZAKSA pokonała Jastrzębski Węgiel 3:0

W meczu inaugurującym 6. kolejkę spotkań Jastrzębski Węgiel przegrał na wyjeździe z ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle. Gospodarze mieli zdecydowaną przewagę w meczu, który ostatecznie wygrali 3:0.

Już od początku meczu jastrzębianie nie radzili sobie na boisku. Zawodnicy z Kędzierzyna szybko wyrobili sobie przewagę (4:1). Jastrzębianie nie potrafili dojść do słowa i na pierwszą przerwę techniczną zeszli tracąc 4 punkty do rywal. Gra dalej nie szła pomyśli jastrzębian. Lorenzo Bernardi poprosił o przerwę, jednak nie na wiele się to zdało, bo pomarańczowi przegrywali już 16:9. Gospodarze zdominowali pierwszy set i wygrali go 25:19.

Podobnie wyglądał drugi set. Zespół z Kędzierzyna już na początku wyrobił sobie 5-punktową przewagę. Jastrzębianie mimo prób nie byli w stanie odrobić straty. Na drugą przerwę techniczną ZAKSA zeszła z prowadzeniem 16:10. Nic nie wskazywało na to, że w grze podopiecznych Lorenzo Bernardiego może się coś zmienić. I rzeczywiście, do końca drugiego seta to gospodarze dyktowali warunki.

Na początku ostatniego seta to Jastrzębski Węgiel wyszedł na prowadzenie. Szybko jednak kędzierzynianie zatrzymali ataki pomarańczowych. Gospodarze bardzo dobrze radzili sobie w bloku. Dalsza gra to powtórka z poprzednich setów. Mecz zakończył Martino, który przy serwisie uderzył piłką w siatkę.

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle - Jastrzębski Węgiel 3:0 (25:19, 25:18, 25:15)

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle: Ruciak (9), Gładyr (8), Zagumny (2), Fonteles (9), Możdżonek (7), Rouzier (14), Koziura (libero) oraz Pilarz.

Jastrzębski Węgiel: Holmes (6), Łasko (11), Kubiak (5), Czarnowski (4), Tischer, Martino (10), Zbierski (libero) oraz Popiwczak (libero) oraz Polański, Violas (1), Gierczyński.