JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Jastrzębski Węgiel przegrał z Turkami 1:3

Po ostatniej wygranej z Maliye Milli Piyango Ankara nikt nie spodziewał się, że Jastrzębski Węgiel będzie miał trudności z klubem z Turcji. Jastrzębianie przegrali rewanżowy mecz 1/8 Pucharu CEV 1:3.

Pierwszy set lepiej rozpoczęli gospodarze. Jastrzębianom dały się we znaki szczególnie ataki Nicoli Gjorgieva. Gospodarzom udało się jednak odrobić punkty i po pierwszej przerwie technicznej wyszli na prowadzenie. Po drugiej przerwie technicznej na tablicy wyników widniało już 16:11. Dobre akcje pomarańczowych zaowocowały dziewięciopunktową przewagą. Seta zakończył atak Krzysztofa Gierczyńskiego.

Początek drugiej odsłony wskazywał na podobny przebieg wydarzeń. Podopieczni Lorenzo Bernardiego szybko wypracowali sobie przewagę (8:3). Rywale z Turcji nadgonili jednak wynik i zaczęli grać pewniej (11:10). Bezpieczna przewaga jastrzębian utrzymywała się na boisku do wyniku 21:17. Pod koniec seta to jednak goście byli w lepszej formie. Po długiej wymianie piłek to oni mogli się cieszyć z wygranej (26:28).

Zawodnicy Malie Milli Piyango weszli w trzeciego seta rozpędzeni i już na początku doprowadzili do czteropunktowej przewagi. Sytuację próbował ratować Michał Łasko, jednak pomarańczowi wyraźnie nie radzili sobie z utrzymaniem równego poziomu gry. Boisko musiał opuścić Michał Kubiak, którzy nieszczęśliwie upadł na parkiet. Turcy nie pozwalali naszym siatkarzom na przejęcie inicjatywy już do końca tej partii. Trzeci set zakończył się zwycięstwem gości (21:25).

W czwartym secie widać było, że jastrzębianie zmobilizowali się do gry. Cały czas jednak na prowadzeniu byli ich rywale. Odrobione przez Jastrzębski Węgiel punkty wracały szybko do siatkarz z Turcji. Po skutecznym bloku Holmesa stan punktowy wyrównał się po 14. Przez chwilę pomarańczowy byli na prowadzeniu. Ich rywale zakończyli ten set atakiem ze środka.

Złoty set rozpoczął się nie po myśli jastrzębian. Turcy cały czas prowadzili w punktacji. Po ataku Gierczyńskiego w aut, Polacy przegrywają już 5:11. As serwisowy Gjorgieva zakończył mecz.

Jastrzębski Węgiel - Maliye Milli Piyango Ankara 1:3 (25:15, 26:28, 21:25, 21:25)

Złoty set 15:8 dla Maliye Milli Piyango Ankara

Składy drużyn:
Jastrzębski Węgiel: Łasko, Gierczyński, Czarnowski, Tischer, Holmes, Kubiak, Popiwczak (libero) oraz Violas, Zbierski, Martino i Malinowski
Maliye Milli Piyango: Vefa, Gjogiev, Ivović, Vemić, Burak Hascan, Emet, Akif (libero) oraz Tokgoz i Ugur