Klęska JKH GKS. Lider ograł wicelidera 8:2

Porażką zakończyło się spotkanie JKH GKS Jastrzębie i Ciarko Sanok. Znajdująca się na pierwszym miejscu tabeli drużyna z Sanoka ograła jastrzębian aż 8:2. Dwie bramki dla Jastrzębia zdobyli Richard Kral i Mateusz Danieluk.

Choć początek pierwszej tercji wskazywał na wyrównany pojedynek, jednak dalsza część spotkania pokazała zdecydowaną przewagę gości. W tej części meczu obie drużyny miały sporo szans na zdobycie bramki. Jako pierwsi jednak wykorzystali ją sanoczanie, którzy w 17. minucie ograli Kamila Kosowskiego w bramce.

Druga tercja nie była już tak wyrównana. Półtorej minuty po jej rozpoczęciu drugą bramkę dla swojego zespołu strzelił Vitek, a chwilę później Vozdecky. Hokeiści JKH GKS Jastrzębie nie potrafili oprzeć się atakowi gości. Łącznie w tej odsłonie stracili 6 bramek. Prawie 3 minuty przed gwizdkiem sędziego, kiedy jastrzębianie grali w przewadze, honorowego gola strzelił Richard Kral.

W trzeciej tercji to wciąż sanoczanie kontrolowali grę. Zaraz po rozpoczęciu ostatniej odsłony 8 gola dla swojej drużyny strzelił Zapała. Choć przy tak wysokim prowadzeniu Ciarko Sanok nie można było spodziewać się nawet remisu to jednak jastrzębianie pod koniec zmobilizowali się i mieli więcej okazji do strzelenia bramki. W 47. minucie mocnym strzałem popisał się Mateusz Danieluk, zdobywając drugiego gola dla JKH.

JKH GKS Jastrzębie - Ciarko PBS Bank Sanok 2:8 (0:1, 1:6, 1:1)
0:1 (16:51) Wolski - Kubat
0:2 (21:34) Vitek - Vozdecky
0:3 (23:53) Vozdecky - Wolski - Bartos
0:4 (27:40) Mojzis - Dziubiński
0:5 (28:18) Radwański - Strzyżowski
0:6 (32:48) Dronia - Bartos
0:7 (33:07) Bartos - Vitek - Vozdecky