JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Puchar Polski dla JKH GKS Jastrzębie!

Historyczne zwycięstwo odniósł JKH GKS Jastrzębie zdobywając swój pierwszy Puchar Polski w sobotnim meczu z Ciarko Sanok. Jastrzębianie przegrywali 2:0, a mimo to wygrali mecz 4:2!

Początek meczu nie zwiastował zwycięstwa jastrzębian. Już w 3. minucie bramkę dla Sanoka strzelił Tomasz Malasińki. W tej tercji kibice nie doczekali się gola.

W drugiej tercji drużyny walczyły równie zacięcie. Mimo bardzo dobrej dyspozycji Kamila Kosowskiego w 36. minucie drugą bramkę dla Ciarko Sanok strzelił Pavel Mojzis. Faworyci spotkania prowadzili już 2:0, ale jastrzębianie ruszyli do ataku i 3. minuty później Mateusz Danieluk strzelił pierwszego gola dla swojej drużyny.

Na decydującą tercję jastrzębianie wjechali zmotywowani. Już w 42. minucie celnym strzałem popisał się Adrian Labryga - ten, który w poprzednim meczu zapewnił jastrzębianom awans do finału. Sanoczanie ciągle przeprowadzali ataki na bramkę Kamila Kosowskiego, jednak to bramkarz rywali musiał skapitulować kiedy krążek do bramki wrzucił Radek Prochazka. Jastrzębianie prowadząc 3:2 nie myśleli jednak o zachowaniu wyniku. Ciągle atakowali bramkę dobrze dysponowanego Przemysława Odrobnego, niestety 3 razy trafiając w słupek. Na trzy minuty przed końcem na ławkę kar trafił Pavel Mojzis. Jastrzębianie mieli szansę na kontrolowanie gry w przewadze. 18 sekund przed końcem kary zawodnika z Sanoka zwycięstwo przypieczętował Kamil Górny, który wykorzystał zamieszanie pod bramką sanoczan.

- Pokazaliśmy naprawdę dobry hokej - podsumował mecz kapitan JKH GKS Jastrzębie, Maciej Urbanowicz.

Najlepszym bramkarzem meczu został Kamil Kosowski, najlepszym napastnikiem Richard Kral, a najlepszym obrońcą Pavel Mojzis z Ciarko Sanok.

JKH GKS Jastrzębie - Ciarko PBS Bank KH Sanok 4:2 (0:1, 1:1, 3:0)
0:1 Tomasz Malasiński 3'
0:2 Pavel Mojzis 36'
1:2 Mateusz Danieluk 39'
2:2 Adrian Labryga 42'
3:2 Radek Prochazka 48'
4:2 Kamil Górny 57'