25°21°
5 stycznia 2013

8 goli JKH w meczu z Zagłębiem Sosnowiec

8 goli JKH w meczu z Zagłębiem SosnowiecZdjęcie archiwalne

Jastrzębscy hokeiści bez problemu poradzili sobie z drużyną z Sosnowca w piątkowym meczu wyjazdowym. Wynik spotkania otworzył Mateusz Danieluk, dla którego był to 20 gol w tym sezonie.

Jastrzębianie byli zdecydowanym faworytem spotkania, nie tylko dlatego, że są zwycięzcami Pucharu Polski, ale również dlatego, że w tym sezonie zawsze wygrywali z Zagłębiem Sosnowiec. Pierwszego gola strzelił w 9. minucie Mateusz Danieluk, 8 minut później do bramki przeciwnika trafił Szymon Marzec. W tej tercji sosnowiczanie nie zdołali pokonać naszego bramkarza.

Na początku drugiej odsłony na ławkę kar trafili Mateusz Bryk i Tomasz Pastryk. Wtedy gospodarze grając w przewadze wykorzystali moment i strzelili kontaktową bramkę. Trzydzieści sekund później tym samym odwdzięczył się Maciej Urbanowicz strzelając bramkę przeciwnikowi. W 29. minucie na listę strzelców wpisał się Prochazka, a chwilę później Zatko i jeszcze raz Marzec. Wynik był już przesądzony.

Na trzecią tercję jastrzębianie wjechali rozluźnieni tak wysoką przewagą. Przełożyło się o na grę naszych hokeistów, co wykorzystali zawodnicy Zagłębia Sosnowiec, którzy jeszcze strzelili dwie bramki. Jastrzębianie jednak nie zamierzali tylko się broni i zaatakowali bramkę rywala w 49. i 57. minucie spotkania, kiedy to gole strzelili kolejno Błażej Salamon i Maciej Urbanowicz.

Zagłębie Sosnowiec - JKH GKS Jastrzębie 3:8 (0:2, 2:4, 1:2)
0:1 (08.40) Danieluk - Marzec - Zatko
0:2 (16.34) Marzec - Prochazka - Urbanowicz
1:2 (24.03) Szewczyk - Voznik (5/3)
1:3 (24.33) Urbanowicz - Prochazka (4/5)
1:4 (28:57) Prochazka - Urbanowicz
1:5 (30:56) Zatko - Kral - Prochazka (5/4)
1:6 (32:40) Marzec - Kral - Danieluk
2:6 (39:21) Kuc - M. Kozłowski
3:6 (43:47) Voznik - Zachariasz - Szewczyk
3:7 (48:23) Salamon - Urbanowicz
3:8 (56:21) Urbanowicz - Prochazka

Zagłębie Sosnowiec: Dzwonek (32:40 Nowak) - J. Jaskólski, Cychowski (2), Szewczyk, Voznik, Zachariasz (4) - Kuc, Duszak, T. Kozłowski, M. Kozłowski, Podsiadło - Działo, Kulik (2), Nahunko, Twardy, Baca (2) - Kołodziej, A. Jaskólski, Majoch.

JKH GKS Jastrzębie: Kosowski - Zatko, Górny (2), Danieluk, Kral, Marzec - Labryga, Bryk (2), Sulka, Słodczyk, Bordowski - Pastryk (2), Dąbkowski, Salamon, Prochazka, Urbanowicz (2) - Mateusz Rompkowski, Kogut, R. Nalewajka, Kąkol.

Opinie (1)
fanka08.01.2013 18:06

11 stycznia zapraszamy na mecz na jastor godz 18.00 jkh gks jastrzębie comarch cracovia