JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Bramka w ostatniej sekundzie! Wygrana JKH

W piątkowym meczu JKH GKS Jastrzębie pokonał drużynę HC GKS Katowice 4:2. Choć pod koniec meczu, pod bramką jastrzębian było groźnie to gol w ostatniej sekundzie przechylił szalę zwycięstwa.

Początek spotkanie rozpoczął się lepiej dla gospodarzy. Choć nie brakowało groźnych akcji ze strony katowiczan to jednak hokeiści JKH GKS Jastrzębie kontrolowali grę. To przełożyło się na dwa gole w pierwszej odsłonie. Oba z nich strzelił Maciej Urbanowicz - najpierw w 6. a później w 17 minucie.

W drugiej tercji goście zaczęli częściej atakować. Już na początku tej partii jastrzębianie mogli stracić gola, gdy odbity parkanem Ramona Sopko krążek prześlizgnął się tuż przy słupku. Mimo wielu groźnych akcji żadna z drużyn nie umiała skutecznie zakończyć ich bramką. W 30. minucie po faulu Miroslava Zatki, Nick Sucharski wykonał rzut karny i pokonał strzeżącego jastrzębskiej bramki Ramona Sopko. Chwilę później Zatko odwdzięczył się tym samym i celnym strzałem z niebieskiej linii dołożył kolejnego gola na konto gospodarzy.

Trzecia odsłona była najbardziej dynamiczna. Zawodnicy HC GKS Katowice za wszelką cenę chcieli doprowadzić co najmniej do remisu. Drugą bramkę udało się im strzelić w 59. minucie. Choć do końca meczu została tylko minuta pod bramką jastrzębian zrobiło się gorąco i wynik wciąż mógł się zmienić. Podopieczni Jirziego Reznara przetrzymali jednak presję katowiczach, a nawet strzelili kolejną bramkę… w ostatniej sekundzie! Tym samym wygrali całe spotkanie 4:2.

JKH GKS Jastrzębie - HC GKS Katowice 4:2 (2:0, 1:1, 1:1)
1:0 (05:44) Urbanowicz - Prochazka - Salamon
2:0 (17:00) Urbanowicz - Prochazka
2:1 (29:33) Sucharski (rzut karny)
3:1 (33:10) Zatko - Kapica - Kral
3:2 (58:06) Wiecki - Szymański - Valusiak
4:2 (59:59) Bordowski - Kral

JKH GKS Jastrzębie: Sopko - Górny, Zatko (2+RK), Kapica, Kral, Danieluk (2) - Bryk, Labryga (2), Bordowski, Słodczyk, Sulka - Mateusz Rompkowski, Pastryk, Urbanowicz (2), Prochazka, Salamon - Dąbkowski, Marzec, Maciej Rompkowski, Kogut.

HC GKS Katowice: Kalemba - Milam, Bychawski, Campbell, Kalinowski, Drzewiecki - Cescon (6), Bigos, Grobarczyk, Sucharski, Popko - Krokosz, Gwiżdż, Szymański, Valusiak, Wiecki - Śmiełowski, Galant, Bepierszcz, Komorski, Kalinowski.