24°17°
1 lutego 2013

JKH wygrał w Krakowie. Jest drugie miejsce!

JKH wygrał w Krakowie. Jest drugie miejsce!Zdjęcia archiwalne

Jastrzębianie pewnie wygrali wyjazdowy mecz z Comarch Cracovią 7:3. Piątkowe zwycięstwo i przegrana GKS-u Tychy z Ciarko Sanok pozwoliła wskoczyć naszym hokeistom na drugiem miejsce w tabeli.

Już na początku jastrzębianie byli bardzo aktywni. Choć pierwszą bramkę w 3. minucie strzelili gospodarze to hokeiści JKH GKS Jastrzębie, to w kolejnych dziesięciu minutach ogrywali bramkarza rywali 3 razy. Pod koniec tej odsłony krakowianom udało się zdobyć jeszcze drugiego gola.

W drugiej tercji krakowianie zaczęli atakować mocniej, co odzwierciedliło się w wyniku. Gospodarze wyrównali na 3:3. Trener JKH GKS Jastrzębie postanowił wtedy zmienić w bramce Ramona Sopko na Kamila Kosowskiego. Czwartego gola dla JKH GKS Jastrzębie zdobył Damian Kapica w 29. minucie. Jastrzębianie coraz częście zaczęli przeprowadzać groźne ataki i dzięki temu w 37. minucie kolejną bramkę strzelił Richard Kral dając prowadzenie podopiecznym Reznara. Chwilę później kolejną bramkę dołożył Radek Prochazka.

W trzeciej tercji jastrzębianie wyraźnie zwolnili tempo. Już nie atakowali tak często, ale mogli sobie na to pozwolić ze względu na bezpieczną przewagę. Tym bardziej, że w 46. minucie siódmą bramkę zdobył Richard Bordowski.

Comarch Cracovia - JKH GKS Jastrzębie 3:7 (2:3, 1:3, 0:1)
3:7 (45:31) Bordowski - Prochazka

Comarch Cracovia: Radziszewski - Kłys, Zieliński, L. Laszkiewicz, Słaboń, D. Laszkiewicz - Dudasz, Witowski, Dvorzak, Valczak, Fojtik - A. Kowalówka, Noworyta, Piotrowski, S. Kowalówka, Chmielewski - Sznotala, Myjak, Cieślicki, Rutkowski, Kostecki.

JKH GKS Jastrzębie: Sopko (24:07), Kosowski - Zatko, Górny, Danieluk, Kral, Kapica - Labryga, Bryk, Sulka, Słodczyk, Bordowski - Pastryk, Mateusz Rompkowski, Salamon, Prochazka, Urbanowicz - Dąbkowski, Karliczek, Kogut, Maciej Rompkowski.

Opinie (9)
Alojz06.02.2013 7:42

My i tok bydyma mić mistrza!!!
Całe Świerklony z womi!

Gość04.02.2013 17:12

Kibicu drogi, jeśli w meczu w Bydgoszczy nie dostrzegłeś u siatkarzy walki i determinacji to albo nie rozumiesz tej dyscypliny albo zmień okulistę... Przez komentatorów został uznany za najlepszy w sezonie.

Kibic03.02.2013 15:53

super! :
Jeśli można to wytłumacz mi o co Ci chodzi z tym,,sprzedawczyki z kopanej" .
Piłkarze i hokeiści walczą do końca, a w siatkarzach nie widzę już w ogóle walki (nie zrozumcie mnie źle,im też kibicuję ).

do super!02.02.2013 20:10

'Sprzedawczyki z kopanej.."??Chyba ci się cos pomyliło albo za duzo sie najarałeś.

super! 02.02.2013 14:54

Brawo JKH, nie to co te sprzedawczyki z kopanej!

Ultrasik02.02.2013 13:37

Brawo chlopaki tak trzymać,pokazujecie naszym pseudo gwiazdkowym siatkarzom że pieniądze nie sa najważniejsze i pokazujecie im że walczycie dla nas kibiców!!Szacunek dla was,niech prezesik weżmie kiedyś swoje gwiazdeczki na wasz mecz i niech się uczą jak się gra z determinacją!!!

Gość01.02.2013 23:14