JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Plusliga: Trzy punkty pozostały w Jastrzębiu

Niecałych 90 minut potrzebowali zawodnicy Jastrzębskiego Węgla by wygrać poniedziałkowe spotkanie z AZS Częstochową. Był to ostatni mecz rundy zasadnczej.

Zawodnicy Jastrzębskiego Węgla pewnie weszli w pierwszy set. Siatkarze dobrze pracowali w obronie co utrudniało gościom zdobywanie punktów (5:3). Po zepsutej zagrywce Huntka zawodnicy zeszli na pierwszą przerwę techniczną, przy czteropunktowym prowadzeniu gospodarzy. Po wznowieniu gry jastrzębianie zdobyli kolejny punkt po błędzie gości. Wtedy o czas poprosił Marek Kardos. Częstochowianie nie potrafili zatrzymać gospodarzy, którzy o wiele lepiej grali w ataku (11:6). Przy stanie 13:7 przez blok jastrzębian przebił się Hunek, jednak chwilę później jego kolega z drużyny - Bociek, zepsuł zagrywkę. Na drugą przerwę techniczną zespoły zeszły przy sześciopunktowym prowadzeniu gospodarzy. Zawodnicy z Częstochowy nie potrafili zatrzymać Łasko oraz Kubiaka, którzy zdobywali kolejne punkty (20:14). Pomimo walki, goście przegrali pierwszego seta do 17.

W secie drugim goście zaczęli grać w ataku, niwelując tym samym błędy z poprzedniej partii (2:3). Pomimo niewielkiej różnicy punktów to jastrzębianie prezentowali lepszą siatkówkę. Goście popełniali wiele błędów własnych i nie potrafili wykorzystać okazji (8:6). Jastrzębianie bez problemu obijali ręce blokujących z Częstochowy (12:8). Pomimo dobrego początku goście grali przeciętne. Częstochowianie atakowali w aut, a także mieli problemy z obroną. Na drugą przerwę techniczną zawodnicy zeszli przy pięciopunktowym prowadzeniu gospodarzy. Przy stanie 17:12 Malinowski utrudnił przeciwnikom przyjęcie i tym samym dobre rozegranie akcji. Jastrzębianie nie pozostawili złudzeń swoim przeciwnikom i wygrali seta do 14.

Częstochowianie rozpoczęli trzecią partię spotkania od zdobycia punktu w ataku. W porównaniu do poprzednich setów goście grali zdecydowane lepiej (2:4). Jastrzębianie mieli problem z zatrzymaniem przeciwników, co zauważył trener Jastrzębskego Węgla i poprosił o czas. Na pierwszej przerwie technicznej siatkarze z Częstochowy prowadzili trzema punktami. Po wznowieniu gry jastrzębianie zaczęli odrabiać straty, a w ataku "latał" Kubiak (11:11). Przy stanie 12:14 Holmes obił ręce Murka i zdobył tym samym cenny punkt dla jastrzębian. Zawodnicy zeszli na drugą przerwę techniczną przy trzypunktowym prowadzeniu gości. W tym secie jastrzębianie popełniali błędy, które przynosiły kolejne stracone punkty. Z prawego skrzydła cenne oczka dla gospodarzy zdobywał Łasko. Po wyjściu jastrzębian na prowadzenie o czas poprosił Marek Kardos (22:21). W końcówce seta gospodarze pozbawili częstochowian złudzeń. Mecz asem serwisowym zakończył Malinowski (25:21).

MVP spotkania został Krzysztof Gierczyński.

Jastrzębski Węgiel - AZS Częstochowa 3:0 (25:17, 25:14, 25:21)

Jastrzębski Węgiel: Michał Łasko, Rob Bontje, Michał Kubiak, Krzysztof Gierczyński, Simon Tischer, Damian Wojtaszek (L), Russel Holmes oraz Mateusz Malinowski, Łukasz Polański, Tiago Violas, Jarosław Zbierski

AZS Częstochowa: Adrian Hunek, Srecko Lisinac, Dawid Murek, Miłosz Hebda, Grzegorz Bociek, Marcin Janusz, Kacper Piechocki (L) oraz Adrian Szlubowski, Andrzej Stelmach, Mariusz Marcyniak, Michał Kaczyński