15 lutego 2013

Zwycięstwo z Oświęcimiem dopiero w karnych

• Zwycięstwo z Oświęcimiem dopiero w karnych
Więcej zdjęć:

Piątkowe spotkanie między JKH GKS Jastrzębie i Unią Oświęcim można zaliczyć do udanych. Choć jeszcze do 57. minuty goście prowadzili 3:1 to w ostatnich minutach jastrzębianie pokazali na co ich stać.

Całe spotkanie stało na bardzo wyrównanym poziomie. W pierwszej tercji to jednak gospodarze mieli więcej okazji do strzelania bramki. Jako pierwszemu ta sztuka udała się zawodnikowi Unii Oświęcim w 16. minucie.

W drugiej tercji długo trzeba było czekać na gola. Dopiero 3 minuty przed jej zakończeniem kibice mogli zobaczyć kolejną bramkę - niestety, w wykonaniu gości. Do bramki Ramona Sopko strzelił Różański.

Podczas trzeciej tercji hokeiści JKH GKS Jastrzębie pokazali swoją waleczność. Tworzyli więcej groźnych akcji. W 47. minucie pierwszego gola dla Jastrzębie strzelił Patryk Kogut. Chwilę później drużyna z Oświęcimia odwdzięczyła się tym samym. Nic nie wskazywało, że podopieczni Jirziego Reznara mogą wygrać to spotkanie bo w 57. minucie goście prowadzili dwoma gola. Tymczasem kontaktowego gola zdobył Petr Lipina. Chwilę później na ławkę kar trafił zawodnik Unii Oświęcim. Trener JKH zadecydował o zdjęciu bramkarza i wykorzystaniu przewagi liczebnej. Ten ruch opłacił się bo 8 sekund później wynik wyrównał Richard Kral.

W dogrywce żadna z drużyn nie zdobyła złotego gola. O wygranej zadecydować miały karne. Jirzi Reznar postanowił wysłać na bramkę Kamila Kosowskiego, a nie Ramona Sopko, który grał trzy tercje w tym meczu. To był kolejny dobry ruch. Obrona Kosowskiego i gola Urbanowicz zdecydowały o zwycięstwie. Tym samym JKH GKS Jastrzębie zapewniło sobie drugie miejsce w tabeli.

JKH GKS Jastrzębie - Unia Oświęcim 4:3k (0:1, 0:1, 3:1, 0:0, 1:0)
0:1 (15:32) Połącarz - Jakubik 5/4
0:2 (37:53) Różański - Piotrowicz - Nikolov 5/4
1:2 (46:50) Kogut - Kulas - Słodczyk
1:3 (47:48) Modrzejewski - Wojtarowicz
2:3 (56:26) Lipina - Górny
3:3 (59:08) Kral - Urbanowicz - Karliczek 5/4
4:3 (65:00) Urbanowicz (decydujący karny)

JKH GKS Jastrzębie: Sopko (od 65:00 Kosowski) - Górny, Zatko (2), Kapica, Kral (2), Danieluk - Karliczek, Pastryk, Bordowski (2), Lipina (2), Zdenek - Labryga, Bryk, Urbanowicz, Salamon, Prochazka - Kulas, Słodczyk, Kogut.

Unia Oświęcim: Fikrt - Nikolov, Piotrowicz, Rzeszutko (2), Różański, Piotrowicz - Hrina, Gabryś (2), Tabaczek (2+10), Modrzejewski (2)- Połącarz, Skrzypkowski, Wojtarowicz (4), Jakubik, Stachura - Piekarski, Żogała, Adamus, Kwadrans (2), Fiedor.