Bitwa na Jastorze. GKS Tychy pokonany

JKH GKS Jastrzębie pokonał po zaciętej walce drużynę GKS-u Tychy 5:3. Kolejne dwa mecze odbędą się w Tychach. Stan rywalizacji 1:0 dla Jastrzębia.

Pierwsza tercja spotkania była bardzo wyrównana. Obie drużny za wszelką cenę chciały objąć prowadzenie i widać to było na w ich grze. Mimo wielu okazji do strzelania gola, dopiero w 15. minucie do bramki udało się strzelić gościom. Tyszanie nie cieszyli się długo bo już 42 sekundy później po strzale Adriana Labrygi krążek strącił Petr Lipina dając remis. Nie całe pół minuty później drugą bramkę dla Jastrzębia strzelił Mateusz Danieluk, dla którego ta bramka była jego setką w barwach JKH w ekstralidze.

Jako pierwsi gola w drugiej tercji ponownie strzelili tyszanie. W 22. minucie Ramona Sopko pokonał Jonathan Zion. Dwie minuty później tym samym odpowiedział Richard Kral, dając jastrzębianom prowadzenie. Tym razem radość hokeistów JKH nie trwała długo, bo 24 sekundy później goście znowu wyrównali. To jednak jastrzębianie byli górą w tym meczu, bo kolejnego gola zdobył w 29. minucie Mateusz Danieluk, a 7 minut później krążek do bramki wpakował Richard Bordowski.

Choć w trzeciej tercji tyszanie nadal atakowali, widać było, że nie są już tą samą drużyną, która walczyła w poprzednich dwóch odsłonach. Goście najlepszą okazję do zdobycia w 54. minucie, kiedy postrzale Rafała Dutka krążek odbił się od Ramona Sopko i powoli toczył w kierunku linii bramkowej. Na pomoc przyjechał obrońca JKH, który w ostatniej chwili wyciągnął krążek.

JKH GKS Jastrzębie - GKS Tychy 5:3 (2:1, 3:2, 0:0)
0:1 (14:35) Zion - Da Costa (4/4)
1:1 (15:17) Lipina - Górny (4/4)
2:1 (15:37) Danieluk - Mateusz Rompkowski - Karliczek (4/4)
2:2 (21:18) Zion (5/4)
3:2 (23:06) Kral - Lipina - Górny
3:3 (23:30) Łopuski - Pasiut
4:3 (28:55) Danieluk - Lipina - Kral
5:3 (35:12) Bordowski - Prochazka (5/4)

JKH GKS Jastrzębie: Sopko - Górny, Zatko (2), Lipina, Kral, Danieluk - Karliczek, Mateusz Rompkowski, Salamon, Prochazka, Urbanowicz (4) - Labryga (2), Bryk, Zdenek (2), Słodczyk, Bordowski (2) - Dąbkowski, Kapica, Kulas, Maciej Rompkowski, Kogut.

GKS Tychy: Sobecki - Jakesz, Dutka, Bagiński (2), Szimiczek (2), Woźnica - Wanacki (2), Csorich, Pasiut (2), Da Costa (2), Łopuski - Sokół, ZIon, Janos, Parzyszek, Bernat - Guzik, Majkowski, Witecki, Galant, Baranyk.