Jastrzębski Węgiel w półfinale Mistrzostw Polski

W niedzielę Jastrzębski Węgiel pokonał Effector Kielce w piątym meczu ćwierćfinału play-off. Jastrzębianie nie oddali żadnego seta swoim rywalom i wygrali 3:0.

Spotkanie rozpoczęło się lepiej dla gospodarzy. Atak zawodnika z Kielc pozwolił jastrzębianom na zejść na pierwszą przerwę techniczną z trzema punktami przewagi (8:5). Podopieczni Lorenzo Bernardiego cały czas byli na prowadzeniu. Goście próbowali gonić rywali, ale nie udało im się doprowadzić nawet do remisu. Set zakończył się skutecznym blokiem jastrzębian.

Drugą odsłonę lepiej rozpoczęli goście z Kielc. Tym razem to pomarańczowi próbowali gonić rywali. Na pierwszą przerwę techniczną drużyna Effectora schodziła z dwupunktową przewagą. Ciągle na prowadzeniu byli przyjezdni. Dopiero przy stanie 19:19 jastrzębianie wyszli na prowadzenie. Głównie dzięki skutecznej grze w bloku i dobrej zagrywce Holmesa. Jastrzębianie rozpędzeni dobrą grą, do końca seta byli na prowadzeniu i ostatecznie wygrali 25:22 po autowym ataku Dangera.

W trzecim secie do przerwy technicznej toczyła się bardzo wyrównana gra.. Walka trwała do momentu zagrywki Bontje - wtedy jastrzębianie wyszli na dwupunktowe prowadzenie). Swoje punkty dołożyli też Gierczyński i Łasko. Za sprawą Dangera kielczanie o mało nie doprowadzili do remisu. Jednak dobra gra, szczególnie blok, przeszkodził rywalom Jastrzębskiego Węgla na zdobycie większej ilości punktów (20:16). Z pierwszej piłki meczowej kielczanom udało się wybronić, ale atak Bontje rozwiał wszystkie wątpliwości.

Jastrzębski Węgiel - Effector Kielce 3:0 (25:19, 25:22, 25:18)

Jastrzębski Węgiel: Łasko, Gierczyński, Tischer, Holmes, Kubiak, Bontje, Wojtaszek (libero) oraz Malinowski, Martino, Violas

Effector Kielce: Zniszczoł, Milczarek, Kokociński, Danger, Penczev, Kozłowski, Sufa (libero) oraz Józefacki