22°18°
27 maja 2013

Pierwszy medal wychowanków Akademii Talentów

26 maja młodzi siatkarze Jastrzębskiego Węgla zagrali finałowe spotkanie Mistrzostw Polski, skąd przywieźli srebrny medal. Jest to największy sukces jastrzębskich kadetów od 2009 roku, kiedy to KS Jastrzębie Borynia wywalczył brąz.

Drużyna z Jastrzębia uległa kadetom z AKS V LO Resovia Rzeszów. Do rozstrzygnięcia finału potrzebny był tie-break. Jastrzębscy kadeci przegrali 2:3, mimo wysokiego prowadzenia, w trzecim secie. Wtedy przy wyniku 19:14 dla pomarańczowych, rzeszowianie zdobyli siedem punktów w jednym ustawieniu i wygrali seta. W kolejnym, czwartym secie to wychowankowie Akademii Talentów nie dali szans przeciwnikom i pokonali ich do 12. W tie-breaku lepsi okazali się być rzeszowianie.

- Zabrakło doświadczenia. Oni są bardziej ograni w bojach. Rzeszowianie wygrali w tym turnieju cztery tie-breaki na pięć spotkań. Nas też to fatum dopadło  - powiedział po meczu trener Jarosław Kubiak.

Najlepszym atakującym sezonu wybrany został Michał Szmajduch z Jastrzębskiego Węgla. W naszej drużynie był również najlepszy zagrywający - Bartosz Kwolek.

Jastrzębski Węgiel - Resovia Rzeszów 2:3 (22:25, 25:18, 23:25, 25:12, 11:15)