16°11°
3 czerwca 2013

Jastrzębianin na 6. miejscu w Zakopanem

1 czerwca w Zakopanem odbył się czwarty bieg im. hr Władysława Zamoyskiego. Wśród zawodników był mieszkaniec Jastrzębia-Zdroju, Dominik Ząbczyński, który zdobył 6. miejsce w klasyfikacji generalnej.

Trasa biegu miała 10 km długości. Start wyznaczono z Palenicy Białczańskiej, polanie w Tatrach Wysokich znajdującej się na wysokości ok. 980–990 m n.p.m. Zawodnicy musieli dotrzeć do Morskiego Oka, gdzie ustawiono metę biegu. Jego trasa prowadziła m.in. przez Wodogrzmoty Mickiewicza, Leśniczówkę TPN oraz Włosienicę.

Dominik Ząbczyński zajął 6. miejsce w kategorii open z czasem 45:10.6. Tym samym stanął na drugim stopniu podium w swojej kategorii wiekowej.

W biegu uczestniczyło jeszcze kilku biegaczy z Jastrzębia-Zdroju - Dariusz Serafin, Marek Cisak oraz Ewa Cisak.