15°11°
9 września 2013

Damian Zawierucha drugi na MP w półmaratonie

Damian Zawierucha drugi na MP w półmaratonieZdjęcie archiwalne

8 września w Pile, odbyły się Mistrzostwa Polski w Półmaratonie. Linię mety przebiegło 2431 zawodników. Wśród nich na podium znalazł się mieszkaniec Jastrzębia-Zdroju, Damian Zawierucha.

Trasa półmaratonu miała długość ponad 21 km. Zawodnicy startowali z Alei Wojska Polskiego i kończyli bieg na Placu Zwycięstwa. Wśród biegaczy, oprócz reprezentantów Polski byli również przedstawiciele Kenii, Bułgarii i Ukrainy. Aby bieg w maratonie został uznany, należało go ukończyć w mniej niż 3 godziny.

Jako pierwszy na metę dobiegł Joshua Munywoki z Kenii, który uzyskał czas 1:03:05. Damian Zawierucha, reprezentant Jastrzębia-Zdroju ukończył półmaraton na 13. pozycji z czasem 1:11:54. W swojej kategorii wiekowej był 2.