23°15°
13 września 2013

Sezon rozpoczęty. Pewna wygrana z Polonią Bytom

W piątek, 13 września, rozegrany został inauguracyjny mecz Polskiej Hokej Ligi, między JKH GKS Jastrzębie a Polonią Bytom. Jastrzębianie pokonali beniaminka ligi 3:0.

Początek meczu był wyrównany. Jastrzębianie, jako wicemistrzowie ligi z poprzedniego sezonu, nie sprawiali wrażenia drużyny aspirującej do złota w tym roku. Sytuacja zmieniła się jednak w 6. minucie, kiedy to po strzale Petra Lipiny, krążek z bliskiej odległości dobił Damian Kapica. Nie minęła minuta, a kolejną bramką do bramki gości z Bytomia wrzucił Maciej Urbanowicz. Od tego momentu podopieczni trenera Mojmira Trliczika grali zdecydowanie lepiej.

W drugiej tercji to nadal jastrzębianie dyktowali warunki gry. Hokeiści Polonii Bytom mimo wielu podbramkowych akcji, nie potrafili zakończyć ich golem. W 26. minucie strzałem z odległości popisał się Ivo Kotaszka, który podniósł wynik na 3:0. Hokeiści JKH mogli prowadzić jeszcze wyżej, lecz kilkakrotnie trafiali w słupek.

Trzecia tercja była powtórką poprzedniej odsłony. Jastrzębianie mimo lepszej gry, nie potrafili jednak zakończyć żadnej akcji bramką. Pod koniec meczu, goście zaczęli mocniej atakować. W 50. minucie mogli strzelić swojego pierwszego gola. Na przeszkodzie stanął jednak bramkarz JKH, Robert Slipczenko.

JKH GKS Jastrzębie - TMH Polonia Bytom 3:0 (2:0, 1:0, 0:0)
05:08 - 1:0 - Damian Kapica - Petr Lipina
05:43 - 2:0 - Maciej Urbanowicz - Richard Bordowski, Radek Prochazka
25:18 - 3:0 - Ivo Kotaszka - Radek Prochazka, Richard Bordowski

JKH GKS Jastrzębie: Slipczenko - Górny, Zatko, Kapica, Kral, Lipina - Mateusz Rompkowski, Kotaszka, Bordowski (2), Prochazka, Urbanowicz - Pastryk, Bryk, Kogut, Zdenek, Marzec - Ł. Nalewajka, Minge, R. Nalewajka

Polonia Bytom: Witkowski - Owczarek, Vrana, Łucznikow (4), Stoklasa, Salamon - Maciejewski, Kantor, Stasiewicz, Radwan, Strużyk (2) - Hoda (12), Flaszar, Kłaczyński, Bajon, Puzio - Wieczorek, Stępień