18°16°
24 września 2013

JKH GKS Jastrzębie wygrał 5:2 z Unią Oświęcim

Wtorkowy mecz między JKH GKS Jastrzębie a Aksam Unią Oświęcim zakończył się zwycięstwem jastrzębian 5:2. W pewnym momencie zawodnicy unii byli jednak bliscy wyrównania wyniku.

Pierwsza tercja należała do hokeistów z Jastrzębia. Już w 6. minucie prowadzili 1:0 po akcji braci Łukasza i Radosława Nalewajków. W 15. minucie po strzale Mateusza Rompkowskiego, krążek do bramki skierował Richard Bordowski.

Druga tercja rozpoczęła się od gola dla Jastrzębia. W 23. minucie bramkarza rywali pokonał Jirzi Zdenek. Zawodnicy Unii Oświęcim w tej odsłonie tworzyli więcej groźnych akcji i częściej strzelali na bramkę. Dało to efekt w 27. minucie, kiedy Roberta Slipczenko pokonał Kamil Kalinowski. Hokeistom Unii kolejnego gola udało się zdobyć w 36. minucie, po strzale Marcina Jarosa.

W ostatniej odsłonie jastrzębianie znowu pokazali, że są dobrej dyspozycji.  Podopieczni trenera Mojmira Trliczika nie mogli narzekać na brak sytuacji bramkowych. Zawodziła jednak skuteczność. Złą passę udało się przełamać w 57. minucie, kiedy grając w przewadze, jastrzębianie zdobyli czwartą bramkę. Jej autorem był Mateusz Bryk. W ostatniej minucie trener Unii Oświęcim zdjął z lodu bramkarza. Jak się okazało, nie była to dobra decyzja dla oświęcimian. Sytuację wykorzystał Petr Lipina, trafiając do pustej bramki.

JKH GKS Jastrzębie - Unia Oświęcim 5:2 (2:0, 1:2, 2:0)
05:29 - 1:0 - Radosław Nalewajka - Łukasz Nalewajka
14:11 - 2:0 - Richard Bordowski - Mateusz Rompkowski
22:35 - 3:0 - Jirzi Zdenek - Damian Kapica
26:46 - 3:1 - Kamil Kalinowski - Jarosław Różański
35:00 - 3:2 - Marcin Jaros - Peter Tabaczek
56:06 - 4:2 - Mateusz Bryk - Radek Prochazka (5/4)
59:36 - 5:2 - Petr Lipina - Richard Kral, Mateusz Danieluk (pusta bramka)

JKH GKS Jastrzębie: Slipczenko - Górny, Kotaszka (2'), Danieluk, Kral, Lipina - Mateusz Rompkowski, Bryk, Bordowski (2'), Prochazka, Urbanowicz (12') - Marzec, Labryga, Kapica, Zdenek, Kogut - Pastryk, Bychawski, Ł. Nalewajka, Minge, R. Nalewajka. Trener: Mojmir Trliczik.

Unia Oświęcim: Fikrt - Kasperczyk, Połącarz, Różański, Kalinowski, Piotrowicz - Ciura, Jakesz (4'), Wojtarowicz, Tabaczek, Jaros - Piekarski, Urbańczyk, Adamus, Komorski (2'), Malicki - Żogała, Nowotarski, Kwadrans, Stachura, Fiedor. Trener: Peter Mikula.