Hokej: Wysoka wygrana JKH GKS z Katowicami

Rozgrywany na Jastorze, niedzielny mecz miedzy JKH GKS Jastrzębie a drużyną HC GKS Katowice zakończył się zwycięstwem gospodarzy 7:2. Jastrzębianie kontrolowali grę przez całe spotkanie.

Już w 3. minucie wynik spotkania otworzył Richard Kral, który chwilę wcześniej zmarnował okazję na szybsze zdobycie bramki. 10 minut później było już 2:0, kiedy to z dystansu, krążek do bramki rywala wrzucił Mateusz Bryk.

Na początku drugiej tercji oba zespoły nie wykorzystywały podbramkowych akcji. Nawet podczas podwójnej przewagi, goście nie mogli pokonać w bramce Roberta Slipczenko. W 33. minucie trzeciego gola dla JKH zdobył Bartłomiej Bychawski. Chwilę później na listę strzelców wpisał się Radek Prochazka. Było już wiadomo, że jastrzębianie wygrają to spotkanie. Na kilkanaście sekund przed końcem tercji, kolejnego gola zdobył Damian Kapica.

Trzecia tercja zaczęła się od bramki Richard Bordowskiego. Jastrzębianie, mimo kontrolowania gry, nie byli już tak dynamiczni na lodowisku jak wcześniej. Dopiero po dwóch golach drużyny z Katowic - pierwszy w 47. minucie, a drugi dwadzieścia jeden sekund później - ponownie ruszyli do ataku. Na listę strzelców wpisał się jeszcze Patryk Kogut, który w 50. minucie zapisał na konto JKH siódmą bramkę.

JKH GKS Jastrzębie - HC GKS Katowice 7:2 (2:0, 3:0, 2:2)
1:0 - Richard Kral - Tomasz Pastryk (03:19)
2:0 - Mateusz Bryk - Richard Bordowski, Radek Prochazka (12:17, 5/4)
3:0 - Bartłomiej Bychawski - Tomasz Kulas (32:01)
4:0 - Radek Prochazka - Maciej Urbanowicz (34:56)
5:0 - Damian Kapica (39:42)
6:0 - Richard Bordowski - Radek Prochazka, Maciej Urbanowicz (41:16)
6:1 - Michal Danko - Filip Drzewiecki, Marcin Frączek (47:30)
6:2 - Marcin Słodczyk - Petr Valusiak, Jarosław Dołęga (47:51)
7:2 - Patryk Kogut - Robert Slipczenko (50:36)

JKH GKS Jastrzębie: Slipczenko - Kotaszka, Górny, Kuapica, Kral, Danieluk - Mateusz Rompkowski Mateusz, Bryk, Bordowski, Prochazka, Urbanowicz - Labryga, Rompkowcki Maciej, Kogut, Marzec, Kulas - Bychawski, Pastryk , Nalewajka R., Minge, Nalewajka Ł.

HC GKS Katowice: Raszka - Bigos, Zukal, Bepierszcz, Frączek, Drzewiecki - Danko, Krokosz, Dołęga, Słodczyk, Valusiak - Podsiadł, Musiał, Szewczyk, Przygodzki, Jaskólsk - Kostromitin, Mikes, Szymański.