0°°
23 października 2013

Porażka w Katowicach. Udany rewanż HC GKS

We wtorek hokeiści JKH GKS Jastrzębie zmierzyli się w Katowicach z miejscowym GKS-em. Jastrzębianie tym razem przegrali 2:6. W poprzednim meczu, na Jastorze, wygrali z katowiczanami 7:2.

Wynik spotkania otworzył w 7. minucie Mateusz Bepierszcz. Chwilę później do bramki Davida Zabolotnego krążek wrzucił Maciej Szewczyk. W tej odsłonie jastrzębianie nie potrafili stworzyć bramkowej sytuacji. To gospodarze dominowali na lodowisku.

Druga odsłona rozpoczęła się podobanie do poprzedniej. W ciągu jednej minuty, hokeiści HC GKS Katowice zdobyli dwie bramki. Było już 4:0. W 30. minucie pierwszą bramkę dla Jastrzębia strzelił Radek Prochazka. Jastrzębianie pod koniec tercji atakowali częściej, ale nie stać ich było tylko na jedną bramkę. W odrobieniu strat, skutecznie przeszkadzali im katowiccy defensorzy i dobrze dysponowany bramkarz.

W ostatniej tercji jastrzębianie grali nieco lepiej. Tworzyli więcej groźnych akcji, ale żadna z nich nie zakończyła się golem. Hokeiści Mojmira Trliczika dwa razy strzelali w poprzeczkę. W 48. minucie nastrój hokeistom JKH polepszył Richard Kral, zdobywając drugą bramkę. To było jednak wszystko co jastrzębianie mogli ugrać w Katowicach. W 54. minucie gospodarze podwyższyli wynik na 6:2.

HC GKS Katowice - JKH GKS Jastrzębie 6:2 (2:0, 2:1, 2:1)
07:47 - 1:0 - Mateusz Bepierszcz - Marcin Frączek, Filip Drzewiecki
10:17 - 2:0 - Maciej Szewczyk - Martin Przygodzki
26:05 - 3:0 - Tobiasz Bigos - Martin Przygodzki, Marcin Słodczyk
26:59 - 4:0 - Robert Mikesz - Marcin Frączek, Mateusz Bepierszcz (5/4)
30:21 - 4:1 - Radek Prochazka - Szymon Marzec, Jirzi Zdenek
43:16 - 5:1 - Filip Drzewiecki - Marcin Słodczyk, Łukasz Podsiadło
48:16 - 5:2 - Richard Kral - Ivo Kotaszka, Mateusz Danieluk (5/4)
54:01 - 6:2 - Robert Mikesz - Adam Jaskólski, Pavel Kostromitin

HC GKS Katowice: Raszka - Bigos (2'), Zukal, Drzewiecki, Frączek (2'), Bepierszcz (2') - Danko, Krokosz (2'), Musiał, Słodczyk, Szewczyk - Podsiadło, Kostromitin (4'), Mikesz, Szymański, Przygodzki (2') - Jaskólski. Trener: Mariusz Kieca.

JKH GKS Jastrzębie (2'): Zabolotny - Kotaszka, Bychawski (2'), Kapica, Kral, Danieluk - Labryga (2'), Bryk, Bordowski (2'), Prochazka, Urbanowicz - Sordon, Zdenek, Lipina, Marzec, Ł. Nalewajka (2'). Trener: Mojmir Trliczik.