9 goli z Katowicami! Hokeiści wracają do formy

Wysokim zwycięstwem zakończył się mecz między JKH GKS Jastrzębie a HC GKS Katowice. Po nie tak dawnych przegranych, jastrzębianie wystrzelali się z nawiązką. Już w pierwszej tercji prowadzili 5:0.

Zdjęcie archiwalne

Od pierwszej tercji na lodowisku dominowali hokeiści z Jastrzębia. Pierwszego gola strzelił w 7. minucie Richard Kral. Chwilę później bramkarza rywali ograł Daniel Minge. Jastrzębianie rozkręcili się na dobre. Do 14. minuty zdobyli jeszcze 3 bramki. Ich autorami byli dwa razy Adrian Labryga oraz Radek Prochazka. Trener HC GKS Katowice zdecydował się wtedy na zmianę bramkarza.

W drugiej odsłonie katowiczanie radzili sobie lepiej w obronie. Zawodnicy Mojmira Trliczika skupiali się głównie na defensywie, ale szukali okazji w kontrataku. W 26. minucie Adam Jaskólski zdołał pokonać Przemysława Odrobnego w bramce Jastrzębia. W tej tercji kibice zobaczyli tylko jednego gola.

Początek trzeciej odsłony była wyrównany. Wydawało się, że gospodarze z takim zapasem goli  będą grać defensywnie. Jednak w 52. minucie krążek do bramki rywali ponownie wrzucił  Adrian Labryga, tym samym notując hat-tricka. Nie minęły dwie minuty a wynik powiększył się na 7:1. Autorem siódmego trafienia był Szymon Marzec. W 57. minucie Filip Drzewiecki z HC GKS Katowice ograł Kamila Fecia, który pod koniec ostatniej tercji zastąpił Odrobnego. W 59. minucie drugiego gola na swoje konto zapisał jeszcze Richard Kral. Na dobre zakończenie, 6 sekund przed końcem meczu, dziewiątą bramkę zdobył Jirzi Zdenek.

JKH GKS Jastrzębie - HC GKS Katowice 9:2 (5:0, 0:1, 4:1)
1:0 (06:32) Richard Kral - Richard Bordowski
2:0 (08:46) Daniel Minge - Tomasz Kulas
3:0 (08:59) Adrian Labryga - Richard Bordowski
4:0 (11:24) Radek Prochazka - Arkadiusz Kostek, Mateusz Bryk
5:0 (13:06) Adrian Labryga - Richard Bordowski
5:1 (25:54) Adam Jaskólski - Marcin Frączek
6:1 (51:33) Adrian Labryga - Łukasz Nalewajka, Jirzi Zdenek
7:1 (52:47) Szymon Marzec - Adrian Labryga, Mateusz Danieluk (5/4)
7:2 (56:27) Filip Drzewiecki - Marcin Frączek, Łukasz Podsiadło (5/4)