23°15°
22 listopada 2013

9 goli z Katowicami! Hokeiści wracają do formy

9 goli z Katowicami! Hokeiści wracają do formyZdjęcie archiwalne

Wysokim zwycięstwem zakończył się mecz między JKH GKS Jastrzębie a HC GKS Katowice. Po nie tak dawnych przegranych, jastrzębianie wystrzelali się z nawiązką. Już w pierwszej tercji prowadzili 5:0.

Od pierwszej tercji na lodowisku dominowali hokeiści z Jastrzębia. Pierwszego gola strzelił w 7. minucie Richard Kral. Chwilę później bramkarza rywali ograł Daniel Minge. Jastrzębianie rozkręcili się na dobre. Do 14. minuty zdobyli jeszcze 3 bramki. Ich autorami byli dwa razy Adrian Labryga oraz Radek Prochazka. Trener HC GKS Katowice zdecydował się wtedy na zmianę bramkarza.

W drugiej odsłonie katowiczanie radzili sobie lepiej w obronie. Zawodnicy Mojmira Trliczika skupiali się głównie na defensywie, ale szukali okazji w kontrataku. W 26. minucie Adam Jaskólski zdołał pokonać Przemysława Odrobnego w bramce Jastrzębia. W tej tercji kibice zobaczyli tylko jednego gola.

Początek trzeciej odsłony była wyrównany. Wydawało się, że gospodarze z takim zapasem goli  będą grać defensywnie. Jednak w 52. minucie krążek do bramki rywali ponownie wrzucił  Adrian Labryga, tym samym notując hat-tricka. Nie minęły dwie minuty a wynik powiększył się na 7:1. Autorem siódmego trafienia był Szymon Marzec. W 57. minucie Filip Drzewiecki z HC GKS Katowice ograł Kamila Fecia, który pod koniec ostatniej tercji zastąpił Odrobnego. W 59. minucie drugiego gola na swoje konto zapisał jeszcze Richard Kral. Na dobre zakończenie, 6 sekund przed końcem meczu, dziewiątą bramkę zdobył Jirzi Zdenek.

JKH GKS Jastrzębie - HC GKS Katowice 9:2 (5:0, 0:1, 4:1)
6:1 (51:33) Adrian Labryga - Łukasz Nalewajka, Jirzi Zdenek
7:1 (52:47) Szymon Marzec - Adrian Labryga, Mateusz Danieluk (5/4)
7:2 (56:27) Filip Drzewiecki - Marcin Frączek, Łukasz Podsiadło (5/4)
8:2 (58:13) Richard Kral - Maciej Urbanowicz, Tomasz Kulas
9:2 (59:54) Jirzi Zdenek

JKH GKS Jastrzębie: Odrobny - Górny, Labryga, Bordowski, Kral, Danieluk - Marzec, Bryk, Zdenek, Prochazka, Urbanowicz - Minge, Flaszar, Łukasz Nalewajka, Kulas, Sołtys oraz Kostek.

HC GKS Katowice: Raszka - Podsiadło, Bigos, Drzewiecki, Frączek, Mikesz - Zukal, Danko, Przygodzki, Słodczyk,Szewczyk - Kostromitin, Krokosz, Bepierszcz, Szymański, Jaskólski.

Opinie (6)
x23.11.2013 21:16

nie, Jastrzębie to Śląsk, synku, nie jesteś u siebie. Spadej do siebie na wieś.

Gość23.11.2013 17:38

@X Jastrzębie jest nasze wolnych ludzi a Ślązacy to do godowa :)

x23.11.2013 14:22

gorolek do domu! Czyli na swoje stepy spadej.

ZPZŚ23.11.2013 13:49

gurotek.. od slązaków sie odczep .Dobrze tak cyganom ...

Gość23.11.2013 9:01

dobrze, z każdym wygrywać tak jak z cyganami,

*na lodo speaker się poprawiał, że Labryga nie strzelił jednej z tych bramek, Bordowski strzelił, Labryga miał asystę.

gurotek22.11.2013 22:22