22°18°
8 grudnia 2013

Trzy punkty z Kielcami. JW wygrał 3:1

Zwycięstwem siatkarzy Jastrzębskiego Węgla zakończył się piątkowy mecz z Effectorem Kielce. Gospodarze spotkania zdołali urwać jastrzębianom tylko jeden set.

Mecz rozpoczął się od wyrównanego pojedynku. Na pierwszą przerwę techniczną to jastrzębianie schodzili z dwupunktową przewagą. Po niej Jastrzębskie Węgiel zaczął zwiększać swoją przewagę. Po bloku Roba Bontje, wynik wskazywał 9:16 dla pomarańczowych. Zmiany w składzie zespołu z Kielca pozwoliły im odrobić trochę punktów, ale jastrzębianie utrzymali przewagę do końca (19:25).

Kielczanie już na początku drugiego seta wypracowali sobie kilkupunktową przewagę, która utrzymywała się drugiej przerwy technicznej. Kontra Kubiaka pozwoliła wyrównać wynik na 23:23. W końcówce lepsi okazali się kielczanie, którzy wygrali tego seta 28:26.

W kolejnej partii lepiej radzili sobie zawodnicy Lorenzo Bernardiego. Od początku pomarańczowi utrzymywali kilkupunktową przewagę. Zawodnicy Effectora Kielce zdołali nieco zbliżyć się do swoich rywali (11:13). Gospodarzom spotkania w zdobywaniu punktów przeszkadzały skuteczne ataki Michała Kubiaka i Michała Łaski. Jastrzębianie wygrali ten set do 19.

Początek czwartego seta wyglądał podobnie jak poprzedni. Jastrzębianie mieli w zapasie kilka punktów. Dopiero na drugiej przerwie technicznej, kielczanie zbliżyli się do wyniku pomarańczowych (15:16). Siatkarze Jastrzębskiego Węgla powiększyli przewagę punktową i ostatenicze, po bloku Kubiaka, wygrali całe spotkanie (21:25).

Effector Kielce - Jastrzębski Węgiel 1:3 (19:25, 28:26, 19:25, 21:25)

Effector Kielce: Romanutti, Lipiński, Poglajen, Staszewski, Polański, Dryja, Sufa (libero) oraz Buchowski, Jungiewicz, Wolański, Bieniek, Kaczmarek (libero).

Jastrzębski Węgiel: Łasko, Masny, Kubiak, Gierczyński, Pajenk, Bontje, Wojtaszek (libero) oraz Popiwczak, Van de Voorde, Malinowski, Jarmoc.

Opinie (9)
do sfj11.12.2013 8:54

sfj żałosny jestes. Podnieca cię to że jestes starszy? Młodszy kibic to gorszy? Nieuzurpuj sobie prawa do jedynej prawdy...

Hektor11.12.2013 5:19

Jak GKS grał z cyganami to było 12 tyś ale co wy pomarańczowe dzieci możecie o tym wiedzieć jak was wtedy na świecie nie było.

sfj10.12.2013 15:44

Ludzie! To zdjęcie jest z prezentacji drużyny, gdzie grali a jakimś słabym czeskim zespołem, to był mecz towarzyski a nie o punkty, a i tak więcej ludzi przyszło niż na najlepsze mecze gksu tej rundy.

John10.12.2013 12:27

Porównójesz? tyś? skrót od tyśąca? Nie dziwie się, że na mecze chodzą sami po "zawodówkach" ( nie chodzi o wykształcenie, a o iloraz inteligencji) i rzucają krzesełkami gdzie popadnie.

do ględy09.12.2013 22:46

Brednie, w 1. lidze było max 5000. Gul ci skacze, ze na siacie jednak jest te 2500, a na lepszych meczach 3000, a na GKS zawsze wiernych i oddanych 300 widzów :D Tacy jesteście wierni i oddani, hehe, jak jest awans to 5000 (z całej okolicy się zjeżdża, również ci znienawidzeni hanysy z Pawłowic i Pszczyny przyjeżdżali zobaczyć, potem przestali), ale jak spadek to ci na zawsze wierni i oddani siedzą w domu.

Do do ględy 09.12.2013 19:38

Jak GKS grał w 1 lidze to było po 10 tyś na meczach,teraz 4 liga to po co to porównójesz?Ale co ty możesz wiedzieć jak wtedy cie jeszcze na świecie nie było dziecinko.

do ględy09.12.2013 16:11

to zorganizuj jakiś koncert zamiast bredzić. Większy problem niż ta hala jest ten pusty stadion, bo tam to nawet 500 ludzi nie przychodzi na mecze...