25°21°
14 października 2014

Przewidywane, ale wysokie zwycięstwo JKH

Hokeiści JKH GKS Jastrzębie z łatwością pokonali we wtorek drużynę HC GKS Katowice. Jastrzębianie wystąpili w okrojonym składzie, a i tak zdołali strzelić aż 14 bramek. Stracili tylko dwie.

Mecz zaczął się od niespodzianki, bo już w 3. minucie prowadzenie objęli hokeiści z Katowic. Na wyrównanie wyniku jastrzębianie czekali do 11. minuty. Wtedy pierwszą bramkę strzelił Richard Bordowski. Kilkadziesiąt minut później drugą bramkę dołożył Tomasz Kulas, a chwilę później jeszcze jedną Leszek Laszkiewicz. Było już wiadomo, że jastrzębianie się rozkręcają. W pierwszej tercji strzelali jeszcze Radek Nalewajka i Petr Polodna.

Druga odsłona zaczęła się od gola Leszka Laszkiewicza. W 28. minucie drugą bramkę dla Katowic zdobył Michał Kret. Był to pierwszy raz w tym sezonie, kiedy hokeiści HC GKS Katowic zdobyli dwie bramki w meczu. W tej tercji jastrzębianie strzelali jeszcze trzy razy.

Trzecia tercja była tylko formalnością. Mimo to podopieczni Roberta Kalabera nie ustawali w atakach na bramkę przeciwnika. Na listę strzelców wpisali się jeszcze Łukasz Nalewajka, Mateusz Bryk oraz trzy razy Richard Bordowski, który łącznie w tym meczu strzelił aż pięć bramek.

JKH GKS Jastrzębie - HC GKS Katowice 14:2 (5:1, 4:1, 5:0)
7:2 - 32:01 - Mateusz Danieluk - Tomasz Kulas, Vołodymyr Aleksyuk
8:2 - 33:33 - Richard Bordowski - Petr Polodna, Mateusz Rompkowski (5/3)
9:2 - 39:26 - Leszek Laszkiewicz - Mateusz Rompkowski
10:2 - 43:45 - Łukasz Nalewajka - Leszek Laszkiewicz
11:2 - 47:31 - Mateusz Bryk - Łukasz Nalewajka, Szymon Marzec
12:2 - 51:10 - Richard Bordowski
13:2 - 57:20 - Richard Bordowski - Leszek Laszkiewicz, Mateusz Rompkowski
14:2 - 59:47 - Richard Bordowski - Mateusz Danieluk, Leszek Laszkiewicz

JKH GKS Jastrzębie: Zabolotny (od 28:40 - Feć) - Kantor, Rompkowski, Laszkiewicz, Polodna, Bordowski - Aleksyuk, Pastryk, Danieluk, Kulas, Bondariev - Bryk, Górny, Drzewiecki, R. Nalewajka, Ł. Nalewajka oraz Marzec.

HC GKS Katowice: Selin (od 33:34 - Domogała) - Krokosz, Lacheta, Riabov, Kulawik, Komarchev - Cyganek, Smirnovs, Swiderski, Kret, Gulbinowicz - Bezuglyy, Heffernan, Musiał, Samyan.