16°12°
15 grudnia 2014

Wysokie zwycięstwo JKH nad Polonią Bytom

Wysokie zwycięstwo JKH nad Polonią BytomZdjęcie archiwalne

9:0 wygrali hokeiści JKH GKS Jastrzębie z Polonią Bytom. Było to piętnaste z rzędu zwycięstwo nad Polonią.

Nie minęły dwie minuty, a bytomianie już musieli wyciągać krążek z bramki. Pierwsze trafienie na konto JKH zaliczył Artem Bondariev. Chwilę później drugiego gola strzelił Kamil Swierski. Jak można się było spodziewać, faworytami spotkania byli jastrzębianie, co też udowadniali na lodowisku. W pierwszej tercji na listę strzelców wpisał się jeszcze dwukrotnie Mateusz Rompkowski.

Kolejny gol dla jastrzębian padł w 32. minucie. Bytomianie nie mieli nic do powiedzenia w starciu JKH GKS-em, choć kilkukrotnie zagrozili bramce Davida Zabolotnego. Na minutę przed końcem drugiej tercji wynik na 0:6 podwyższył Roman Nemecek.

Trzecia tercja to formalność. Do bramki Polonii trafiali jeszcze Maciej Urbanowicz, Tomasz Kulas i Szymon Marzec.

TMH Polonia Bytom - JKH GKS Jastrzębie 0:9 (0:4, 0:2, 0:3)
0:1 - 01:54 - Artem Bondariev - Leszek Laszkiewicz, Maciej Urbanowicz (5/4)
0:2 - 02:27 - Kamil Świerski - Mateusz Bryk
0:3 - 16:00 - Mateusz Rompkowski - Leszek Laszkiewicz (5/4)
0:4 - 19:26 - Mateusz Rompkowski - Artem Bondariev, Maciej Urbanowicz (5/4)
0:5 - 31:41 - Artem Bondariev - Leszek Laszkiewicz, Maciej Urbanowicz (5/4)
0:6 - 38:54 - Roman Němeček - Tomasz Kulas, Szymon Marzec
0:7 - 55:46 - Maciej Urbanowicz - Artem Bondariev, Mateusz Rompkowski (5/4)