Nowy Targ pokonany. Dziesiąta z rzędu wygrana JKH

• Nowy Targ pokonany. Dziesiąta z rzędu wygrana JKH
Więcej zdjęć:
Zobacz więcej zdjęć

Hokeiści JKH GKS Jastrzębie wygrali wtorkowe spotkanie z MMKS Podhalem Nowy Targ 2:0. Faworyt spotkania nie zawiódł lecz kibice spodziewali się więcej goli.

Drużyna z Podhala przyjechała do Jastrzębia w okrojonym składzie. Ich szeregi zdziesiątkowała grypa. Pierwsza tercja była bardzo wyrównana i żadnej z drużyn nie udało się strzelić gola. Sytuacji bramkowych było jak na lekarstwo.

W drugiej odsłonie na lodzie zaczęli dominować hokeiści z Jastrzębia, to przełożyło się jednak tylko na jedną bramkę, której autorem w 30. minucie był Radosław Nalewajka. W bramce Podhala bardzo dobrze radził sobie Raszka.

Jastrzębianie podwyższyli wynik w 49. minucie za sprawą Petra Polodny. Czech poprawił strzał Tomasa Protivnego i wrzucił krążek do bramki rywala. Mimo kilku groźnych sytuacji, hokeistom z Nowego Targu nie udało się pokonać Davida Zabolotnego w bramce JKH.

JKH GKS Jastrzębie - MMKS Podhale Nowy Targ 2:0 (0:0, 1:0, 1:0)
1:0 - 29:45 - Radosław Nalewajka - Szymon Marzec, Martin Przygodzki
2:0 - 48:57 - Petr Polodna - Tomáš Protivný, Maciej Urbanowicz (5/4)

JKH GKS Jastrzębie: Zabolotny (Odrobny) - Němeček, Rompkowski, Laszkiewicz, Bondariev, Bordowski - Protivný, Bryk, Urbanowicz, Steber, Ł. Nalewajka - Górny, Pastryk, Kulas, Polodna, Plichta - Bigos, Aleksyuk, R. Nalewajka, Marzec, Przygodzki.

MMKS Podhale Nowy Targ: Raszka (B. Kapica) - Różański, Haverinen, Omelyanenko, Dziubiński, Gruszka - Sulka, Wielkiewicz, Kmiecik, Bryniczka, Damian Kapica - Mrugała, Imrich, Olchawski, Daniel Kapica, Michalski oraz Zarotyński.