24°17°
16 marca 2015

Czwarty mecz dla JKH. Rozstrzygnięcie w karnych

Niedzielny mecz między JKH GKS-em Jastrzębie a Podhalem Nowy Targ zakończył się zwycięstwem jastrzębian 3:2. Trzymające w napięciu spotkanie rozstrzygnęło się dopiero w 9. serii rzutów karnych.

Od początku mecz obie drużyny atakowały bramki swoich rywali. Na ich straży stali jednak dobrze broniący golkiperzy - po stronie Jastrzębie, Przemysław Odrobny, a po stronie Podhala Ondrej Raszka. Obaj w pierwszej tercji nie wpuścili żadnego krążka do bramki.

W drugiej tercji tempo spotkania nieco spadło. Pierwszy gol padł dopiero w 38. minucie. Wtedy zamieszanie pod bramką wykorzystał Różański i wrzucił krążek do jastrzębskiej bramki.

Nowotarzanie podwyższyli na 2:0 w 48. minucie. Kilka minut później mogło być 3:0, bo krążek ponownie wleciał do bramki JKH. Gol jednak nie został uznany, bo sędzia chwilę wcześniej przerwał grę. Wydało się wtedy, że jastrzębianie znowu przegrają wyjazdowy mecz. Nadzieję jednak przywrócił w 56. minucie Petr Polodna strzelając pierwszego gola dla JKH. Na niecałą minutę przed końcem spotkania wyrównującą bramką zdobył Jan Steber.

Dogrywka zakończyła się bezbramkowo. W karnych prym wiedli bramkarze, którzy przez aż 8. serii nie przepuścili żadnego krążka. Dopiero w 9. serii Ondreja Raszkę pokonał Petr Polodna i tym samym zapewnił zwycięstwo jastrzębskiej drużynie.

MMKS Podhale Nowy Targ - JKH GKS Jastrzębie 2:3 k. (0:0, 1:0, 1:2, 0:0, 0:1)
1:0 - 37:20 - Jarosław Różański - Krystian Dziubiński, Maciej Sulka
2:0 - 47:20 - Damian Zarotyński - Patryk Wronka
2:1 - 56:37 - Patr Polodna - Mateusz Bryk (4/5)
2:2 - 59:05 - Jan Steber - Leszek Laszkiewicz, Artem Bondariev (5/4)
2:3 - 65:00 - Petr Polodna (decydujący rzut karny)

MMKS Podhale Nowy Targ: Raszka (Błażej Kapica) - Sulka, Haverinen, Gruszka, Dziubiński, Różański - Lučka, Tomasik, Kmiecik, Bryniczka, Damian Kapica - Mrugała, Imrich, Omelyanenko, Wronka, Michalski - Jaśkiewicz, Zarotyński, Olchawski, Wielkiewicz.

JKH GKS Jastrzębie: Odrobny (Zabolotny) - Němeček, Rompkowski, Laszkiewicz, Polodna, Bordowski - Protivný, Bryk, Urbanowicz, Steber, Przygodzki - Aleksyuk, Górny, Kulas, Bondariev, Plichta - Pastryk, Bigos, Ł. Nalewajka, Marzec, Świerski.