23°15°
29 marca 2015

Hokeiści wygrali w Tychach! W rywalizacji 2:1

Jastrzębianie pokonali tyszan na własnym lodowisku. Sobotni mecz zakończył się zwycięstwem podopiecznych Roberta Kalabera 2:0. Stan rywalizacji 2:1 dla JKH (do czterech zwycięstw).

Początek meczu ułożył się lepiej dla hokeistów z Jastrzębia. Najpierw co prawda Leszek Laszkiewicz trafił na ławkę kar, ale chwilę później błąd obrony Tychów wykorzystał Maciej Urbanowicz i to gospodarze musieli wyciągać gumę z siatki. Hokeiści z Tychów mieli szanse na wyrównanie, ale jastrzębskiej bramki dobrze strzegł Przemysław Odrobny.

W drugiej tercji nie padła żadna bramka, choć obie drużyny usilnie do tego dążyły. Najbliżej trafienia gola dla JKH był Michal Plichta i Mateusz Danieluk.

Trzecia tercja miała zadecydować o zwycięscy. Jeden gol przewagi JKH nie był pewnym biletem do zwycięstwa. Tyszanie mocno atakowali jastrzębską bramkę. Odrobny obronił jednak wszystkie 29 oddanych na jego bramkę strzałów. Przed końcem tercji trener tyszan w miejsce bramkarza wprowadził szóstego zawodnika. Nie zdało się to na nic, bo sytuację wykorzystał Richard Bordowski i podwyższył wynik na 2:0.

GKS Tychy - JKH GKS Jastrzębie 0:2 (0:1, 0:0, 0:1)
0:1 - 01:29 - Maciej Urbanowicz (4/5)
0:2 - 59:31 - Richard Bordowski - Leszek Laszkiewicz (do pustej bramki)

GKS Tychy: Žigárdy (Kosowski) - Kotlorz, Besch, Vitek, Kartoshkin, Kogut - Hertl, Ferenc, Kuzin, Rzeszutko, Witecki - Sokół, Pociecha, Bagińśki, Galant, Woźnica - Wanacki, Mojziš, Kolusz, Parzyszek, Guzik.

JKH GKS Jastrzębie: Odrobny (Zabolotny) - Němeček, Rompkowski, Laszkiewicz, Bondariev, Bordowski - Górny, Bryk, Urbanowicz, Steber, Plichta - Aleksyuk, Protivný, Ł. Nalewajka, Polodna, Danieluk - Pastryk, Bigos, R. Nalewajka, Marzec, Przygodzki.