0°°
31 lipca 2015

Hokej: 2:1 w sparingu w z Mistrzami Polski

30 lipca hokeiści JKH GKS Jastrzębie rozegrali pierwszy mecz sparingowy przed nadchodzącym sezonem. Jastrzębianie przegrali w Tychach z miejscowym GKS-em 1:2.

Jastrzębianie wyszli na mecz w pełnym składzie. Pierwszym bramkarzem był David Zabolotny, a bramkę Tychów bronił znany w Jastrzębiu Kamil Kosowski. Skład JKH znacznie zmienił się od poprzedniego sezonu - z 21 zawodników, tylko 10 zdecydowało się zostać w Jastrzębiu.

- Nasz zespół to na razie ogromny plac budowy. Odeszło od nas wielu kluczowych zawodników i teraz musimy poszukać ich zastępców - mówił po meczu trener Robert Kalaber.

Pierwszy gol padł dopiero w 40. minucie. Davida Zabolotnego pokonał Jarosław Galant. Jastrzębianie mieli swoje okazje, ale w bramki tyszan dobrze bronił się Kamil Kosowski. Drugi gol padł w 48. minucie. Strzelcem bramki był Łukasz Sokół. Odpowiedź JKH przyszła błyskawicznie bo w 49. minucie. Honorowego gola dla jastrzębian zdobył Richard Bordowski.