16°10°
19 sierpnia 2015

Sparing wychowanków JKH. 10:0 z Sosnowcem

10:0 zwyciężyli hokeiści JKH GKS Jastrzębie we wtorkowym meczu z Zagłębiem Sosnowiec. 9 na 10 bramek strzelili wychowankowie JKH. Radosław Nalewajka mógł się pochwalić hat-trickiem.

Sparingowy mecz z Sosnowcem rozpoczął się od dominacji jastrzębian. Z początku brakowało skuteczności, ale worek z bramkami rozwiązał w 11. minucie Radosław Nalewajka. W pierwszej tercji na listę strzelców zapisali się jeszcze Leszek Laszkiewicz i Tomasz Pastryk.

Drugą tercję gole rozpoczął Łukasz Nalewajka. Hokeiści z Zagłębia nie mieli zbyt dużo do powiedzenia. Bramkarz JKH, Mate Tomlejnović nie musiał zbyt często interweniować. Bramki dla Jastrzębia w całym meczu zdobywali jeszcze Jakub Peslar, Mateusz Danieluk, Łukasz Nalewajka, Tomasz Kulas i Radosław Nalewajka. Ten ostatni w całym meczu zdobył hat-tricka.

Kolejny mecz jastrzębianie rozegrają w Czechach, gdzie zagrają rewanż z zespołem z Frydka Mistka.

JKH GKS Jastrzębie - Zagłębie Sosnowiec 10:0 (3:0, 3:0, 4:0)
1:0 - 10:02 - Radosław Nalewajka - Tomasz Kulas, Łukasz Nalewajka
2:0 - 15:23 - Leszek Laszkiewicz - Łukasz Nalewajka
3:0 - 16:42 - Tomasz Pastryk - Kamil Górny, Leszek Laszkiewicz
4:0 - 23:39 - Łukasz Nalewajka - Leszek Laszkiewicz, Tomasz Kulas
5:0 - 30:45 - Jakub Peslar
6:0 - 34:27 - Mateusz Danieluk - Tomáš Semrád (5/4)
7:0 - 42:18 - Łukasz Nalewajka - Tomasz Kulas, Kamil Świerski
8:0 - 49:02 - Tomasz Kulas - Łukasz Nalewajka, Kamil Świerski
9:0 - 51:30 - Radosław Nalewajka - Grzegorz Rostkowski
10:0 - 55:32 - Radosław Nalewajka

JKH GKS Jastrzębie: Tomljenović (Zabolotny) - Pastryk, Górny, Kulas, Łukasz Nalewajka, Laszkiewicz - Semrád, Janáček, Plichta, Petro, Danieluk - Gimiński, Peslar, Świerski, Rostkowski, Radosław Nalewajka oraz Bigos, Krzysztof Bryk, Szczurek.

Zagłębie Sosnowiec: Kieler (od 20:01 Białek) - Krawczyk, Kuc, Wąsiński, Tomasz Kozłowski, Marcin Kozłowski - Andriejkiv, Kruczek, Nahunko, Cherniadiev, Mikulchik - Horzelski, Adrian Kowalówka, Sylvester Bzdyl, Rutkowski, Jaros - Jakub Jaskólski, Patrick Bzdyl, Baca, Stojek, Adam Jaskólski oraz Kafel.