22°19°
21 sierpnia 2015

Czeski drugoligowiec jednak lepszy w sparingu

JKH GKS Jastrzębie przegrał w rzutach karnych z czeskim HC Frydek Mistek 4:3k. Decydującego gola dla czeskiego drugoligowca strzelił Tomas Kana. Tydzień wcześniej Czesi wygrali na Jastorze 2:0.

Pierwszy gol padł dopiero po koniec pierwszej tercji. Jego strzelcem był dobrze spisujący się w ostatnim czasie Radosław Nalewajka. Czesi odpowiedzieli na początku drugiej odsłony za sprawą gola Radka Meidla. Chwilę później bramkę na 2:1 dla JKH zdobył Tomas Semrad. Chwilę później kolejne trafienie zaliczył Radosław Nalewajka. W 33. minucie bramkę dla Frydka Mistka zdobył David Klimsa, ale to jastrzębianie mogli cieszyć się z jednego gola przewagi.

W trzeciej tercji rywale zza granicy strzelali do bramki Zabolotnego dwukrotnie. Do rozstrzygnięcia meczu potrzebna była dogrywka, która jednak nie przyniosła zmiany wyniku. W karnych lepszy był zespół Czeski. Już w pierwszej serii bramkarz JKH musiał skapitulować po golu Tomasa Kana.

HC Frydek Mistek - JKH GKS Jastrzębie 4:3 k. (0:1, 1:2, 1:0, 0:0, 1:0)
0:1 - 17:53 - Radosław Nalewajka - Leszek Laszkiewicz
1:1 - 21:30 - Radek Meidl - Ondřej Kovařčík - Polák
1:2 - 23:31 - Tomáš Semrád - Tomasz Kulas
1:3 - 25:08 - Łukasz Nalewajka - Mateusz Danieluk, Kamil Górny
2:3 - 32:13 - David Klimša - Radek Meidl - Ondřej Kovařčík (5/4)
3:3 - 43:58 - Ondřej Kovařčík - David Klimša, Kryštof Kulhánek
4:3 - 65:00 - Tomáš Káňá (decydujący rzut karny)

HC Frýdek Místek: Daneček (Kubáň) - Dresler, Jeník, Matyáš, Polák, Krutil, Heider, Kulhánek, Mravec, Káňa, Christov, Luka, Meidl, Sonnek, M. Kovařčík, Klimša, Kofroň, O. Kovařčík, Samiec, Ivan, Slovák.

JKH GKS Jastrzębie: Zabolotny (Tomljenović) - Pastryk, Górny, Laszkiewicz, Łukasz Nalewajka, Radosław Nalewajka  - Semrád, Janáček, Kulas, Jaworski, Danieluk - Schejbal, Lukáčík, Plichta, Petro, Świerski - Gimiński, Bigos, Matusik, Rostkowski, Szczurek.