Ciężka wygrana "we mgle". 3:2 z Podhalem

W minioną środę hokeiści JKH GKS Jastrzębie wygrali 3:2 z TatrySki Podhalem Nowy Targ. Spowita mgłą tafla lodowiska Jastor była świadkiem zaciętej rywalizacji między zeszłorocznym wicemistrzem a brązowym medalistą Polski.

Mecz rozpoczął się wprost idealnie dla podopiecznych Roberta Kalaber. Już 19 sekund po rozpoczęciu tercji bramkę strzelił Łukasz Nalewajka. Niecałe dwie minuty później krążek do bramki wrzucił Mateusz Danieluk. Zawodnik JKH był faulowany, ale po analizie wideo sędzia uznał gola.

Na drugą tercję goście wyjechali w dużo bardziej walecznych nastrojach. Nowotarzanie atakowali znacznie częściej. W 28. minucie po raz pierwszy udało im się pokonać Davida Zabolotnego w bramce. To była jedyna bramka w tej odsłonie.

W trzeciej tercji walka przybrała jeszcze większe tempo. W 51. minucie na 3:1 podwyższył Vladimir Lukacik, który wykorzystał liczebną przewagę. Zawodnicy Podhala nie zostali jednak dłużni i „odbili” punkt 33 sekudny później. Autorem gola był Jarmo Jokila, choć wydawało się, że gol padł ze spalonego. Goście wprowadzili szóstego zawodnika, ale mimo to nie udało im się doprowadzić do dogrywki. Na koniec gola mógł zdobyć jeszcze Kamil Górny, jednak krążek wystrzelony do pustej bramki, trafił w słupek.

JKH GKS Jastrzębie - TatrySki Podhale Nowy Targ 3:2 (2:0, 0:1, 1:1)
1:0 - 00:19 - Łukasz Nalewajka - Leszek Laszkiewicz
2:0 - 03:12 - Mateusz Danieluk - Tomáš Semrád, Martin Janáček
2:1 - 27:59 - Jarmo Jokila - Daniel Kapica
3:1 - 50:27 - Vladimír Lukáčik - Kamil Górny, Leszek Laszkiewicz (5/4)
3:2 - 51:00 - Jarmo Jokila - Jussi Tapio, Daniel Kapica

JKH GKS Jastrzębie: Zabolotny (Berggruen) - Górny, Lukáčik, Bordowski, Ł. Nalewajka, Laszkiewicz - Semrád, Janáček, Kulas, Plichta, Danieluk - Bigos, Pastryk, Jaworski, Schejbal, R. Nalewajka oraz Gimiński, Świerski.

TatrySki Podhale Nowy Targ: Raszka (B. Kapica) - Sulka, Haverinen, Tapio, Wronka, Jokila - Aleksyuk, Jaśkiewicz, Różański, Bryniczka, Gruszka - Mrugała, Łabuz, Wielkiewicz, Neupauer, Michalski - Wojdyła, Tomasik, Olchawski, D. Kapica, Stypuła.