0°°
20 września 2015

Jastrzębska Dziesiątka już za nami. Wygrał Kenijczyk

Jastrzębska Dziesiątka już za nami. Wygrał KenijczykZobacz więcej zdjęć

19 września przez ulice naszego miasta przebiegli biegacze Jastrzębskiej Dziesiątki. Wśród  ponad 600 zawodników najszybciej na metę przybiegł Kenijczyk, Moses Kibire Kipruto.

Biegacze mieli do przebiegnięcia 10-kilometrową trasę - od hali widowiskowo-sportowej do skrzyżowania al. Piłsudskiego i Granicznej (dwukrotnie). Trasę piątej edycji Jastrzębskiej Dziesiątki najszybciej przebiegł Kenijczyk, Moses Kibire Kipruto z czasem 30:01. Jego kolega, Joel Maina Mwangi zajął drugiem miejsce (30:53). Na trzecim miejscu ex aequo znaleźli się Ukraińcy: Sergii Okseniuk oraz Gricak Jurii, obaj z czasem 31:02. Najszybszy z Polaków był Krzysztof Szymanowski (32:51) który zajął 5. miejsce , a najszybszym jastrzębianinem Grzegorz Szulik (34:45; 11. miejsce).

W kategorii kobiet 1. miejsce zajęła Kenijka Salina Jebet (35:15), 2. etiopka Emishaw Niguse Enbeta (36:29) a na trzecim Katarzyna Golba z Katowic (36:08). Najszybszą jastrzębianką była Aneta Suwaj (37:40), która zajęła 4. miejsce w kategorii kobiet.

Witek21.09.2015 10:54

Proponuję poprawić frekwencję, sa takie biegi na 10 km gdzie jest nawet do 5 tysięcy uczestników. Ale i tak było super kibicować.

Ewa21.09.2015 10:50