0°°
26 listopada 2015

1:3 ze Skrą. Pomarańczowi przegrywają

Mimo dobrego rozpoczęcia spotkania, siatkarze Jastrzębskiego Węgla przegrali ze Skrą Bełchatów 1:3. Środowe spotkanie przerwało serię tie-breaków, które w ostatnim czasie prześladowały jastrzębian.

Zawodnicy Jastrzębskiego Węgla dobrze rozpoczęli spotkanie. Po wyjściu na prowadzenie na pierwszej przerwie technicznej, jastrzębianie systematycznie punktowali rywali. W pierwszym secie wykorzystali drugi setbol i wygrali 25:22.

Drugi set nie szedł po myśli Pomarańczowych, choć na początku wydawało się, że to oni ponownie będą wieść prym na parkiecie. Drugą i trzecią odsłonę wygrali ostatecznie bełchatowianie - 25:19 i 25:21.

Początek czwartego seta jastrzębianie rozpoczęli z kilkupunktową przewagą. Chwilę później to jednak zawodnicy Skry byli na prowadzeniu (8:5). Skuteczny atak rywali Jastrzębskiego Węgla przeszkadzał w walce o punkty. Pod koniec lepiej poradzili sobie bełchatowianie wygrywając 25:16 i cały mecz 3:1.

PGE Skra Bełchatów - Jastrzębski Węgiel 3:1 (22:25, 25:19, 25:21, 25:16)

PGE Skra Bełchatów: Wlazły, Kłos, Conte, Wrona, Uriarte, Stanković, Milczarek (libero) oraz Winiarski, Janusz, Gromadowski, Marcyniak

Jastrzębski Węgiel: Muzaj, Boruch, Masny, Van Lankvelt, Sobala, Szafranowicz, Popiwczak (libero) oraz Gil, Strzeżek, Formela, De Rocco, Mihułka (libero)