21°15°
6 grudnia 2015

3:0 z Bydgoszczą. JW zgarnia trzy punkty

3:0 z Bydgoszczą. JW zgarnia trzy punktyZobacz więcej zdjęć

Siatkarze Jastrzębskiego Węgla wygrali sobotni mecz z drużyną Łuczniki Bydgoszcz 3:0. - Przyjemnie patrzyło się na mój zespół, który emanował pewnością siebie, swobodą w grze, przez co popełniał mało błędów - mówił trener JW, Mark Lebedew.

Mecz rozpoczął się od prowadzenia bydgoszczan. Jastrzębianie wyszli naprowadzenie dopiero po drugiej przerwie technicznej. Pierwszego setbola jastrzębianie nie wykorzystali, ale drugi dał im już zwycięstwo w secie.

Druga odsłona również rozpoczęła się od przewagi gości, ale jastrzębianie szybko odrobili straty. Z małymi problemami utrzymali przewagę do końca seta. W końcówce zawodnicy Łuczniczki Bydgoszcz co chwilę wyrównywali wynik. Walka trwała aż do stanu 28:26, kiedy Strzeżek zdobył asa serwisowego i tym samym dał kolejną zwycięstwo w setach Jastrzębskiego Węglowi.

W trzecim secie Pomarańczowi radzili sobie znacznie lepiej. Wypracowana na początku bezpieczna przewaga utrzymała się już do końca spotkania. Jastrzębianie wygrali 25:17 i 3:0 cały mecz.

Jastrzębski Węgiel - Łuczniczka Bydgoszcz 3:0 (25:23, 28:26, 25:17)

Jastrzębski Węgiel: Muzaj, Boruch, Masny, De Rocco, Van Lankvelt, Sobala, Popiwczak (libero) oraz Strzeżek, Szafranowicz.

Łuczniczka Bydgoszcz: Klinkenberg, Jurkiewicz, Jarosz, Radke, Murek, Kosok, Bonisławski (libero) oraz Ruciak, Krzysiek, Nowakowski, Wolański.