16°12°
13 grudnia 2015

Zwycięstwo w Oświęcimiu 4:3. Decydująca bramka Petro

Jastrzębianie wygrali wyjazdowe spotkanie w Unią Oświęcim 4:3. Obie drużyny przez cały mecz szły łeb w łeb. Decydującą bramkę zdobył na początku trzeciej tercji Juraj Petro i zapewnił zwycięstwo podopiecznym Roberta Kalabera.

Pierwszy gola padł w 7. minucie. Wtedy podwójne osłabienie wykorzystał Sebastian Kowalówka. W 14. minucie to jastrzębianie zdobyli gola w przewadze. Autorem bramki był Kamil Górny. Gospodarze spotkania jednak nie pozostali dłużni i zdążyli jeszcze przed przerwą objąć prowadzenie.

Jastrzębianie zrewanżowali się 16 sekund po rozpoczęciu drugiej tercji. Przemysława Witka pokonał wtedy Patrik Stantien i dał remis swojej drużynie. Oświęcimianie strzelili kolejnego gola w 26. minucie. Kilka minut później błąd brakarza z Oświęcimia wykorzystał Kamil Świerski i wyrównał na 3:3.

W trzeciej tercji decydującą bramkę zdobył Juraj Petro. Słowak wykorzystał zamieszanie pod bramką i pierwszy raz w meczu jastrzębianie objęli prowadzenie. Zawodnicy Unii byli blisko podwyższenia wyniku. Pod koniec tercji karę za niesportowe zachowanie otrzymał Martin Janacek i oświęcimianie grali w przewadze. Na dodatek trener Unii wprowadził dodatkowego zawodnika na miejsce bramkarza. To jednak nie pomogło i jastrzębianie wywieźli trzy punkty z Oświęcimia.

KS Unia Oświęcim - JKH GKS Jastrzębie 3:4 (2:1, 1:2, 0:1)
1:0 - 06:08 - Sebastian Kowalówka - Lubomir Vosatko (5/3)
1:1 - 13:45 - Kamil Górny (5/4)
2:1 - 16:23 - Petr Bezuška - Jan Daneček, Sebastian Kowalówka (5/4)
2:2 - 20:19 - Patrik Stantien - Leszek Laszkiewicz
3:2 - 25:57 - Jan Daneček - Sebastian Kowalówka, Peter Tabaček
3:3 - 30:44 - Kamil Świerski - Jakub Stasiewicz
3:4 - 43:26 - Juraj Petro - Michal Plichta, Mateusz Danieluk

KS Unia Oświęcim: Witek (od 31:41 Fikrt) - Vosatko, Bezuška, Wojtarowicz, Daneček, Kowalówka - Gabryś, Fiedor, Adamus, Haas, Piotrowicz - Popela, Nowotarski, Malicki, Wanat, Gębczyk oraz Tabaček.

JKH GKS Jastrzębie: Zabolotny (Berggruen) - Górny, Janáček, Bordowski, Ł Nalewajka, Laszkiewicz - Pastryk, Bigos, Kulas, Stantien, Danieluk - Gimiński, Szczurek, Plichta, Petro, Stasiewicz oraz Świerski, R. Nalewajka.