18°16°
20 lutego 2016

Sanoczanie górą na Jastorze w pierwszym meczu

Sanoczanie górą na Jastorze w pierwszym meczuZobacz więcej zdjęć

JKH GKS Jastrzębie przegrał z Ciarko Sanok w pierwszym meczu rywalizacji play-off. Sanoczanie konsekwentnie zdobywali gole i wygrali 4:1. Honorowe trafienie dla JKH zdobył w ostatniej sekundzie Łukasz Nalewajka.

W pierwszej tercji kibice nie zobaczyli bramek. Obie drużyny grały dość spokojnie, chociaż więcej pracy miał bramkarz JKH. Początek drugiej tercji był dla zawodników Roberta Kalabera niezbyt udany. W przeciągu trzech minut sanoczanie zdobyli dwie bramki.

Kolejne trafienie padło dopiero w 58. minucie. Wtedy do pustej bramki JKH strzelił Alex Szczechura. Było już pewne, że jastrzębianie nie zdołają nawet zremisować. Chwilę później Mate Tomljenović musiał po raz czwarty wyciągać krążek z bramki. Jastrzębianom udało się zdobyć honorową bramkę w ostatniej sekundzie meczu. Jej autorem był Łukasz Nalewajka.

JKH GKS Jastrzębie - Ciarko PBS Bank STS Sanok 1:4 (0:0, 0:2, 1:2)
0:1 - 21:39 - Marek Strzyżowski - Robert Kostecki, Joni Tuominen
0:2 - 22:43 - Michael Cichy - Tony Vidgren, Alex Szczechura
0:3 - 57:19 - Alex Szczechura - Michael Cichy, Tony Vidgren (pusta bramka)
0:4 - 58:53 - Alex Szczechura - Michael Cichy, Tony Vidgren
1:4 - 59:59 - Łukasz Nalewajka - Jakub Stasiewicz, Tobiasz Bigos

JKH GKS Jastrzębie: Tomljenović (Zabolotny) - Górny, Látal, Bordowski, Stantien, Laszkiewicz - Gimiński, Janáček, Plichta, Petro, Świerski - Bigos, Pastryk, Kulas, Rostkowski, Danieluk - Stasiewicz, Vrána, Jaworski, Ł. Nalewajka, R. Nalewajka.

Ciarko PBS Bank STS Sanok: Missiaen (Skrabalak) - Sproule, Tarasuk, Cameron, Brown, Śliwiński - Vidgren, Roberts, Szczechura, Cichy, Danton - Tuominen, Rąpała, Strzyżowski, Kartoshkin, Kostecki - Olearczyk, Demkowicz, Bielec, Biały, Ćwikła.