15 czerwca 2016

Nautilus znów wysoko w Środkowoeuropejskim Pucharze

• Nautilus znów wysoko w Środkowoeuropejskim Pucharze
Więcej zdjęć:

Zawodnicy KS Nautilus wzięli udział w II rundzie Środkowoeuropejskiego Puchary Młodzieży, który odbył się na pływalni Laguna w Jastrzębiu. Jastrzębianie zdecydowanie wygrali z drużyną z Czech i Słowacji. Teraz zajmują I miejsce w klasyfikacji generalnej.

Podczas zawodów padło również kilka rekordów. Rekord klubu na 50 m BF juniorek w kategorii C ustanowiła Zuzanna Rzepka (0:22,76). W sztafecie 4x50m PP jastrzębianie ustanowili rekord Polski (1:19,67).

Na wyróżnienie zasłużyli najmłodsi zawodnicy - Mikołaj Kosmowski, który wygrał wielobój w kat do 9 lat, i Wojtek Dziura który był trzeci. Majka Lotko uplasowała się na 2. pozycji, ale dobrze pisała się jej klubowa koleżanka Marta Majda. W kat E (do 11) lat dobrze wypadły nasze dwie jastrzębianki - Tatiana Oszkiel i Sonia Kiliszewska. W tej samej kategorii wiekowej chłopców zwyciężył w wieloboju Jakub Pelaczyk.

- O dużym pechu może mówić Jakub Szajter , który miał dyskwalifikację w jednej z konkurencji i ostatecznie w wieloboju wypadł poza podium mimo wspaniałych dwóch wyników - informuje KS Nautilus.

W tej samej kategorii bardzo dobrze wypadł również Mik Miłosz. W kat. D dużą klasę pokazali Hubert Dyrszka i Łukasz Majda. Wśród dziewcząt młode zawodniczki wypadły rewelacyjnie – wielobój wygrała Wiktoria Oszkiel, a na podium stawały również Magda Gorys, Emilia Pacyna i Marta Dziura. W kat. C wielką bardzo dobrze wypadła Zuzanna Rzepka, która wygrała wszystkie trzy konkurencje i jednocześnie poprawiła Rekord Klubu. Na trzecim miejscu w wieloboju uplasowała się Klaudia Gorys, która dobrze wypadłą również w konkurencjach indywidualnych. W kat. C chłopców najlepiej wypadł Krystian Albrecht, który w każdym ze startów poprawiał swoje Rekordy życiowe i ostatecznie w wieloboju uplasował się na trzecim miejscu, tuż za Czechami.