22°15°
13 października 2016

Koniec z dogrywkami. JKH wygrywa z Nestą Toruń

Jastrzębianie przerwali złą passę i wygrali wyjazdowy mecz z Nestą Mires Toruń. Hokiści Roberta Kalabera zakończyli pierwszą rundę sezonu zasadniczego na szóstym miejscu.

W pierwszej części wyprawy na północ zawodnicy JKH GKS Jastrzębie zdobyli komplet punktów pokonując Nestę Toruń 3:2.  Gola decydującego o zwycięstwie zdobył Łukasz Nalewajka a trafienie jego brata otwarło wynik spotkania. Podwójną przewagę na bramkę zamienił Tomasz Kominek. W ten sposób podopieczni Roberta Kalabera przerwali serię czterech dogrywek z rzędu. Pierwszy mecz w sezonie rozegrał Kamil Świerski.

Zwycięstwo pomogło naszym hokeistom awansować na szóste miejsce w tabeli PHL. Spotkaniem z Nestą było ostatnim w pierwszej rundzie sezonu zasadniczego. Już w czwartek w Gdańsku hokeiści rozpoczynają rundę rewanżową, po której nastąpi podział ligi na dwie grupy.

Nesta Mires Toruń - JKH GKS Jastrzębie 2:3 (1:1, 0:2, 1:0)
0:1 - 11:07 - Radosław Nalewajka - Tobiasz Bigos
1:1 - 12:57 - Miłosz Lidtke - Bartosz Fraszko, Jarosław Dołęga
1:2 - 31:18 - Tomasz Kominek - Leszek Laszkiewicz, Jan Latal (5/3)
1:3 - 36:39 - Łukasz Nalewajka - Kamil Świerski
2:3 - 40:28 - Siarhiej Kukuszkin - Adrian Jaworski, Daniel Minge

NESTA Mires Toruń: Plaskiewicz (Studziński) - Żylinski, Jaworski, Minge, Kukuszkin, Kalinowski - Lidtke, Trachanov, Michajłau, Fraszko, Dołęga - Podsiadło, Kourach, Stasiewicz, Ćwikła, Wiśniewski - Heyka, Ziółkowski, Naparło, Winiarski, Alimow.

JKH GKS Jastrzębie: Zabolotny (Fuczik) - Latal, Charvat, Kominek, Paś, Laszkiewicz - Gimiński, Bigos, Świerski, Wróbel, R. Nalewajka - Michałowski, Kubesz, Matusik, Kulas, Ł. Nalewajka - Chorążyczewski, Peslar, Pelaczyk, Kącki, Bichta.