16°10°
21 listopada 2016

JHK GKS Jastrzębie zdobył Opole

jKH GKS

JKH GKS Jastrzębie triumfował w Opolu. Nie tylko wygrał mecz, ale też udało mu się awansować do szóstki najlepszych drużyn. Teraz do szczęścia naszym brakuje tylko zwycięstwa podczas piątkowego meczu na „Jastorze” z Nestą Toruń.

Już na początku meczu swoją obecność na tafli zaznaczył Kominek, który wygrał pojedynek z Johnem Murray’em i padła pierwsza bramka dla naszych. Jednak rywale nie byli dłużni i po niespełna trzech minutach wyrównuje Rasmus Kulma. Nie osłabiło to jednak ducha walki jastrzębian.

Ostatnie minuty pierwszej tercji okazały się niezwykle istotne dla meczu. Jastrzębski zawodnik Kamil Świerski został sfaulowany i Jared Brown wyleciał do szatni. Orlik przez pięć minut grał w osłabieniu. W tym momencie nasi ruszyli na połowę rywali. W 31. sekundzie po wznowieniu gry celnie strzela Dominik Paś, a 35 sekund później bramkarza z Opola pokonuje Radosław Nalewajka.

Mecz zaczął nabierać szybszego tempa. Jastrzębianie szukali okazji, aby jeszcze powiększyć swój dorobek punktowy. Przeciwnicy desperacko starali się odrobić straty. Tomasz Fuczik doskonale radził sobie w bramce. Tylko raz skapitulował, kiedy strzelał Sebastian Szydło. To dodało skrzydeł Orlikowi, który szturmował bramkę jastrzębian. Jednak Leszek Laszkiewicz przypieczętował zwycięstwo naszych, pomknął w stronę bramki przeciwnika i ustalił wynik meczu na 4:2.

PGE ORLIK OPOLE - JKH GKS JASTRZĘBIE  2:4 (1:1, 0:2, 1:1)

0:1 - 07:22 - Tomasz Kominek - Radosław Nalewajka
1:1 - 10:10 - Rasmus Kulmala - Jared Brown
1:2 - 20:31 - Dominik Paś - Jakub Kubesz, Leszek Laszkiewicz (5/4)
1:3 - 21:06 - Radosław Nalewajka - Tomasz Kominek, Tomasz Kulas (5/4)
2:3 - 57:04 - Sebastian Szydło - Robert Kostecki, Martin Paryzek
2:4 - 59:16 - Leszek Laszkiewicz - Jakub Kubesz (do pustej bramki)

PGE Orlik Opole: Murray (Nobis) - Bychawski, Kostek, Toulmin, Cichy, Szczechura - Paryzek, Rantanen, Gruzik, Brown, Kulmala - Sordon, Sznotala, F. Stopiński, Szydło, Kostecki - M. Stopiński, Gawlik, Gorzycki.

JKH GKS Jastrzębie: Fuczik (Zabolotny) – Peslar, Kubesz, Laszkiewicz, Paś, Ł. Nalewajka – Latal, Charvat, R. Nalewajka, Kulas, Kominek – Gimiński, Bigos, Pelaczyk, Wróbel, Świerski - Chorążyczewski, Bichta, Kącki, Matusik.