21°13°
3 grudnia 2016

Hokej: Podhale wygrywa w Jastrzębiu

Aż jedenaście goli padło podczas meczu Jastrzębskiego Klubu Hokejowego GKS z zespołem TatraSki Podhale Nowy Targ. Nasi musieli uznać wyższość górali i przegrali to spotkanie. Kibice na „Jastorze” musieli przełknąć gorycz porażki.

Ten mecz jastrzębska drużyna grała w poważnym osłabieniu. Siódemka zawodników JKH nie wzięła w nim udziału, ponieważ uczestniczyła na zgrupowaniu reprezentacji Polski do lat 20. Jednak, pomimo przegranej, mecz z Podhalem nie wyglądał specjalnie tragiczne. Gdyby nie błędy w defensywie to wynik spotkania mógłby być inny.

Swoją obecność w meczu pozytywnie zaznaczył Radosław Nalewajka, który w szóstej minucie doprowadził do remisu trafiając podczas gry w przewadze. Wymiana ciosów trwała w najlepsze. Podhale jeszcze dwukrotnie wychodziło na prowadzenie. Na 2:1 trafił Artem Iossafov, a podczas gry w przewadze odpowiedział Jakub Kubesz i było 2:2. Jastrzębianom nie udało się odpowiedzieć na trafienie Jarkko Hattunena, dzięki któremu Podhale prowadziło po pierwszej tercji 3:2.

W drugiej odsłonie starcia ciężar walki przesunął się na jastrzębskiego bramkarza, który dobrze sobie radził z indywidualnymi akcjami rywali. W 42. minucie, gdy Kamil Świerski wykorzystał idealne podanie od Tomasza Kominka jastrzębianie jeszcze uwierzyli, że los spotkania może się zmienić. Jednak w 49 i 50 minucie wszystko zostało ustalone, kiedy górale w odstępie 47. sekund dwukrotnie znaleźli sposób na Davida Zabolotnego i po golach Bartłomieja Neupauera i Kaspra Bryniczki Podhale prowadziło już 6:3. W odpowiedzi czwartą bramkę dla JKH zdobył Łukasz Nalewajka, ale to było wszystko, na co goście pozwolili miejscowym. Wynik skorygował jeszcze w 56. minucie Jarkko Hattunen, który zapisał się w protokole sędziowskim przy siódmym i zarazem ostatnim golu dla Podhala.

JKH GKS Jastrzębie: Zabolotny (Fuczik) - Peslar, Kubesz, Laszkiewicz, Ł. Nalewajka, Świerski - Bigos, Charvat, R. Nalewajka, Kulas, Kominek - Gimiński, Balcerek, Bryk, Kącki, Matusik oraz Ludwiczak.

TatrySki Podhale Nowy Targ: Juczers (B. Kapica) - Jaśkiewicz, Haverinen, Jokila, Zapała, Iossafov - Tomasik, Syrei, Hattunen, Bryniczka, Gruszka - Łabuz, Sulka, Daniel Kapica, Neupauer, Różański oraz Wojdyła.

Kary: 2:18 / Strzały: 34:37 / Widzów: 700.
Sędziowali: Tomasz Radzik (sędzia główny) oraz Tomasz Przyborowski, Mateusz Bucki (liniowi).
Trenerzy: Robert Kalaber (JKH GKS Jastrzębie) - Marek Rączka (TatrySki Podhale Nowy Targ).