0°°
27 marca 2017

Hokeiści JKH GKS Jastrzębie z brązowym medalem

Hokeiści JKH GKS Jastrzębie brązowymi medalistami Mistrzostw Polski Juniorów! Podopieczni Roberta Kalabera i Zbigniewa Wróbla zdołali podnieść się po sobotniej półfinałowej porażce z Naprzodem Janów i w niedzielne wczesne popołudnie pokonali na Jastorze po emocjonującym spotkaniu Polonię Bytom 7:4.

Choć stawką było "zaledwie" trzecie miejsce w turnieju, to oba zespoły bynajmniej nie miały zamiaru odpuszczać. Jastrzębianie prowadzili już 3:1 po golach Kamila Kąckiego, Patryka Pelaczyka i Dominika Pasia, a mimo to goście zdołali w ciągu trzech minut doprowadzić do wyrównania. Na szczęście nasza ekipa nie powtórzyła błędów z soboty, opanowując sytuację na tafli i odzyskując prowadzenie, które w trzeciej tercji podwyższali Kamil Wróbel i Dominik Paś. Ten ostatni w 58. minucie dobił rywali, trafiając do pustaka efektownym strzałem... spod bramki bronionej przez Mateusza Nowaka. To czwarty w historii medal (i trzeci brązowy) juniorów JKH GKS Jastrzębie.

W zakończonym późnym popołudniem finale Mistrzostw Polski Juniorów na Jastorze PKH 2014 Gdańsk rozgromił Naprzód Janów 7:0 (3:0, 2:0, 2:0).

26 marca 2017, Jastrzębie-Zdrój, 13:00
JKH GKS Jastrzębie - Polonia Bytom 7:4 (1:0, 3:3, 3:1)
1:0 Kącki - Pelaczyk 04:08
1:1 Sroka - Zygmunt - Gajdzik 20:53 5/3
2:1 Pelaczyk 21:56 (karny)
3:1 D. Paś - Jarosz - Żak 25:16
3:2 Mularczyk - Jóźwik - Bajon 27:43 5/3
3:3 Zygmunt - Bednarz - Sroka 30:13