JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

GKS 1962 Jastrzębie wygrywa ze Śląskiem Wrocław

Piłkarze GieKsy kolejny raz wygrywają na boisku. Tym razem nie dali szansy drużynie Śląsk Wrocław. Umocnili się na pozycji lidera ligi i są na dobrej drodze do awansu do II. Bohaterem niedzielnego meczu był Wojciech Caniboł, autor dwóch bramek dla jastrzębskiej drużyny.

Pierwsza połowa nie przyniosła zbyt wielu emocji. Gra toczyła się głównie w środku pola, a piłka rzadko znajdowała się pod którąś z bramek. Oba zespoły w tej części gry stworzyły w sumie po jednej dogodnej okazji do zdobycia bramki. W 18. minucie blisko wyprowadzenia naszego zespołu na prowadzenie był Wojciech Caniboł, ale strącona przez niego futbolówka, po dośrodkowaniu Weisa, przeszła obok słupka. Pięć minut później szczęście dopisało naszemu zespołowi, kiedy to Sebastian Bergier w sytuacji sam na sam minął Jakuba Świerczka, lecz z ostrego kąta trafił w poprzeczkę i piłka po odbiciu się tuż przed linią bramkową wyszła w pole, i na tym emocje w pierwszej połowie się skończyły.

W drugiej połowie obraz gry nie uległ zmianie. Nadal gra była bardzo wyrównana, ale niestety brakowało jakości w poczynaniach obu zespołów. W 58. minucie udało się naszemu zespołowi zaskoczyć defensywę Śląska, ale po dośrodkowaniu Kamila Jadacha z lewej strony, Piotr Pacholski, zupełnie nieatakowany, uderzył z kilku metrów nad bramką.  W 70. minucie bliski pokonania Jakuba Świerczka był Adrian Łyszczarz, jednak piłka po jego uderzeniu poszybowała tuż obok naszego słupka.

W 78. minucie zdobyliśmy upragnionego gola. Po dośrodkowaniu Kamila Jadacha Wojciech Caniboł strzałem głową pokonał Budzyńskiego. Po upływie kolejnych pięciu minut prowadziliśmy już 2:0, a na listę strzelców ponownie wpisał się Wojciech Caniboł, kolejny raz pokonując golkipera Śląska uderzeniem głową z kilku metrów. Do końca spotkania mądrze broniliśmy wyniku, chociaż w doliczonym czasie gry Jakub Świerczek dwukrotnie zaprezentował swoje umiejętności, zatrzymując groźne uderzenia gospodarzy. Po tym zwycięstwie nasza przewaga nad Ruchem Zdzieszowice wzrosła do dziewięciu punktów, a już w najbliższą sobotę czeka nas pojedynek na szczycie, właśnie z rywalem ze Zdzieszowic, na który już teraz zapraszamy.

23 kwietnia, Wrocław, godz. 13:00
Śląsk II Wrocław - GKS 1962 Jastrzębie 0:2 (0:0)
0:1 - Wojciech Caniboł (78 min.)
0:2 - Wojciech Caniboł (83 min.)

Śląsk II Wrocław: Dominik Budzyński - Paweł Zieliński, Mariusz Pawelec, Kamil Wtórny, Augusto (75. Adrian Repski), Łukasz Wiech, Maciej Pałaszewski, Paweł Kohut, Mathieu Scalet (80. Mateusz Stempin), Sebastian Bergier, Adrian Łyszczarz.

GKS 1962 Jastrzębie: Jakub Świerczek - Damian Zajączkowski, Piotr Pacholski, Kamil Szymura, Dominik Kulawiak, Farid Ali (90. Adrian Kopacz), Marcin Ruda, Tomasz Musioł (730. Kacper Kawula), Dawid Weis (46. Dominik Szczęch), Kamil Jadach, Wojciech Caniboł (87. Maciej Gaszka).

Sędzia: Krystian Stenzinger (Lubuski ZPN).
Żółte kartki: Wiech (Śląsk II) oraz Kulawiak (GKS).