15°11°
20 lipca 2017

GKS przegrywa sparing z Zagłębiem Sosnowiec

GKS 1962 rozegrał w środę mecz sparingowy z  pierwszoligowym Zagłębiem Sosnowiec. Jastrzębianie przegrali 2:0. Walka była zacięta. Nie obyło się bez żółtych kartek.

Różnica klas pomiędzy zespołem, który jeszcze nie tak dawno bił się o ekstraklasę, a świeżo upieczonym beniaminkiem drugiej ligi była widoczna gołym okiem. Nie mniej obydwa zespoły są na różnym etapie przygotowań, bo GKS rozgrywał dopiero drugi sparing, natomiast Sosnowiec grał po raz siódmy i ostatni.

Sosnowiczanie częściej byli przy piłce, ale niewiele z tego wynikało. Gospodarze potrafili jednak z dużą skutecznością wykorzystać nieliczne błędy przyjezdnych. W 36. minucie Żarko Udoviczić zagrał w środku przedpola do Tomasza Nowaka, który pewnym strzałem dał prowadzenie Zagłębiu.

Po przerwie doszło do roszad w obydwu zestawieniach, jako pierwsi dogodną sytuację stworzyli sobie goście. W 65. minucie w serii rzutów rożnych wykonywanych przez jastrzębian swoich sił najpierw spróbował Kacper Kawula, a chwilę później z poprawką Damiana Tronta znów poradził sobie bramkarz z Zagłębia.

Ostatnie słowo w tym meczu należało do gospodarzy. W 77. minucie celnym uderzeniem głową popisał się Patryk Mularczyk, który przypieczętował wygraną gospodarzy w stosunku 2:0. Na koniec trzeba również odnotować dobrą interwencję Bartosza Szelonga, który w 88. minucie ubiegł Alexandra Christavao, chroniąc tym samym swój zespół przed utratą trzeciego gola.

Przed podopiecznymi Jarosława Skrobacze jeszcze dwie gry kontrolne. W piątek (godz. 17:00, Gosław Sport Center) GKS 1962 Jastrzębie zagra w Wodzisławiu Śląskim z juniorską drużyną Karpat Lwów (U-19), a dzień później zmierzy się na Stadionie Miejskim z Rekordem Bielsko-Biała (godz. 11:00).

19.07.2017, 17:00 - Sosnowiec

Zagłębie Sosnowiec 2-0 GKS 1962 Jastrzębie

1:0 Tomasz Nowak 36

2:0 Patryk Mularczyk 77

Zagłębie Sosnowiec:  Kudła (46. Perdijić) - Sulewski (46. Nawotka), Jędrych (46. Najemski), Cichocki (46. Krzykowski), Udoviczić, Milewski (46. Bała), Nowak (46. zawodnik testowany), Wrzesiński (46. Mularczyk), Banasiak (46. Kieca), Malheiro, Łuczak (46. Christavao).

GKS 1962 Jastrzębie: Drazik (46. Szelong) - Kulawiak (77. Dzida), Pacholski (46. Szymura), Kawula, Weis (46. Zajączkowski) - zawodnik testowany (46. zawodnik testowany), Musioł (46. Ruda), Tront (80' Trąd), Szczęch (46. Semeniuk), Ali (36. Jadach, 77. Ali), Szczepan (36. Caniboł, 73. Gaszka).

Żółte kartki: zawodnik testowany, Dominik Kulawiak (GKS 1962 Jastrzębie).