Baśnie, legendy i opowieści. Teatr na Ugorze wakacyjną atrakcją

Sołectwo Borynia, a dokładnie łąka tam się znajdująca, pełniła rolę sceny teatralnej. Na trawie, niczym na deskach scenicznych zaprezentowały się grupy, które przeniosły widzów w świat baśni, legend i niezwykłych opowieści. Objazdowy Festiwal Teatr na Ugorze był udaną atrakcją tych wakacji. 

Baśnie, legendy i opowieści. Teatr na Ugorze wakacyjną atrakcją

Wydarzenie miało miejsce w ubiegły piątek. Wszystko zaczęło się od warsztatów teatralnych, na których nie zabrakło chętnych, bo każdy chciał poznać, choć odrobinę, tajemnicę bycia dobrym aktorem.

Po południu, o godz. 17:00, nadszedł czas na występy. Jako pierwsze zaprezentowały się: Luiza Łuszcz-Kujawiak i Monika Tomczyk (Łódź) z przedstawieniem „Kataryna opowieści”. To kameralny spektakl, który wprowadził widzów w baśniowy świat, pełen legend, niespodziewanych zwrotów akcji i przygód. Wodzisławski Teatr Classik Ballanga pojawił się z happeningiem Motyle, który idealnie wpasował się w panujący na łące wakacyjny klimat. Walny Teatr z Policznej zagrał spektakl „Dziadek”, a Teatr Nikoli z Krakowa rozbawił publiczność swoim „Country Show”. Na koniec wystąpił Teatr Lalki i Ludzie z Białegostoku z przedstawieniem „Dla mnie bomba!!!” Spektakl, wyreżyserowany przez Krzysztofa Zemło zainspirowany został bajką napisana przez Umberto Eco.

A na zakończenie był koncert przy ognisku, czyli gitara i śpiew. Wystąpili młodzi, bardzo zdolni jastrzębscy muzycy: Łukasz Sowa (gitara, śpiew) i Kacper Kałuża (cajon).

Festiwal organizowany jest przez Fundację Harmonicznego Chaosu przy współpracy z Fundacją Theatrum Mundi. Tegorocznymi partnerami są: Gminny Ośrodek Kultury w Przygodzicach, Sołectwo Borynia i Skrzeczkowice oraz Miejski Ośrodek Kultury w Jastrzębiu-Zdroju. Projekt dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach Programu Kultura - Interwencje 2017

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~seboc (193.28. * .1) 22.08.2017 07:55

UM i, ostatnio, JSW serwuja basnie i legendy miasta na ugorze.