"Jan Sobieski pod Wiedniem" w ZS 6. Wyjątkowa wystawa

Zespół Szkół Nr 6 im. Króla Jana III Sobieskiego zaprasza na szczególną wystawę - przedstawiającego patrona szkoły.  Jest to haftowana replika obrazu Jana Matejki „Jan Sobieski pod Wiedniem”.

 "Jan Sobieski pod Wiedniem" w ZS 6. Wyjątkowa wystawa

Dzięki uprzejmości prezesa Fundacji wspierania kultury, sztuki i tradycji rękodzieła artystycznego im. Św. Królowej Jadwigi w Częstochowie, pana Adama Panek, w auli Zespołu Szkół nr 6 im. Króla Jana III Sobieskiego w Jastrzębiu-Zdroju, można zobaczyć haftowaną replikę obrazu „Jan Sobieski pod Wiedniem”. Oryginalny obraz namalowany został przez Jana Matejkę w latach 1882-1883, zaś obecnie znajduje się w Muzeach Watykańskich.

- Wymiar repliki, którą możemy podziwiać w naszej szkole jest zgodny z oryginałem: 458x894 cm. Wzór składa się z 50 części, którą haftowało 78 wolontariuszy, zużyto 178 km nici (9,5 mln krzyżyków). Obraz można oglądać w dniach od 8 do 21 listopada 2019r., od poniedziałku do piątku w godzinach do 10.00 do 18.00. Zainteresowane osoby prywatne i grupy prosimy o kontakt telefoniczny nr 32 4717264, lub mailowy: szkola@zs6sobieski.pl. Zwiedzanie wystawy jest bezpłatne - mówi Jolanta Kłopeć, dyrektor ZS Nr 6.

Koneserów sztuki, sympatyków hafciarstwa i wszystkich chętnych do obejrzenia wystawy zaprasza serdecznie społeczność Zespołu Szkół nr 6 im. Króla Jana III Sobieskiego w Jastrzębiu-Zdroju, ul. Harcerska 12.

 

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].