Czy sklep internetowy się opłaca? Szansa na dodatkowe przychody dla Twojej firmy

Czy warto założyć sklep internetowy? Jak długo czeka się na przychody i jak przyspieszyć ten etap? Sprawdź, jak firmy z Jastrzębia-Zdroju mogą zdobyć nowych klientów z całej Polski.

Czy sklep internetowy się opłaca? Szansa na dodatkowe przychody dla Twojej firmy

Sytuacja pandemiczna spotęgowała problem sklepów stacjonarnych. Jeszcze rok temu głównym problemem sklepów w Jastrzębiu było ściągnięcie młodych ludzi, którzy zgodnie ze światowymi trendami coraz częściej kupowali online. COVID-19 dodał kolejny problem - ludzie starsi zostają w domach i także zaczynają kupować w internecie. Strona internetowa dla jastrzębskich firm stała się lekiem, który może pomóc w tych trudnych czasach.

Czy warto założyć sklep internetowy?

Odpowiedź na to pytanie możesz sprawdzić samodzielnie. Wystarczy, że wpiszesz w wyszukiwarce nazwę produktu, który sprzedajesz stacjonarnie i sprawdzisz, czy sklepy internetowe oferują taki lub podobny produkt. Jeżeli tak, to odpowiedź wydaje się oczywista. Właściciele firm mają niekiedy dylemat, czy założyć sklep online jeśli sklepy z okolicy nie sprzedają w internecie? Bycie pierwszym niesie za sobą ryzyko, ale wchodzenie na zapełniony rynek będzie o wiele trudniejsze.

Jak długo czeka się na przychody ze sklepu www?

Samo utworzenie sklepu nie sprawi, że nagle pojawi się w TOP10 Google i zacznie generować tysiące przychodów. Aby do tego doprowadzić trzeba wiele pracy na stronie i poza nią. Do najważniejszych czynności, które musisz wykonać należą między innymi:

  1. optymalizacja sklepu – agencja XYBRYZT załatwia tę kwestię podczas tworzenia sklepu, ale nie każda firma robi optymalizację. Dobrze zoptymalizowania strona szybko wybije się do TOP10 na lokalne i niszowe frazy kluczowe.
  2. Blog firmowy – utworzenie bloga na stronie sklepu jest bardzo ważne, ponieważ ściąga ruch organiczny z Google.
  3. Pozycjonowanie – linkbuilding, czyli zdobywanie linków sieci do Twojej strony. Linki możesz zdobywać z artykułów sponsorowanych, np. publikując je w serwisie Jastrzebieonline.pl. Jest to zarazem świetna reklama Twojego sklepu.
  4. Social media – dobrze prowadzone kanały na FB i Instagramie sprowadzają ruch na stronę sklepu i mogą zapewnić wielu klientów.
  5. Reklama w Internecie – możesz wykupić reklamę w Google, gdzie płaci się za każdy przeklik, ale i w porównywarkach, serwisach ogłoszeniowych i stronach blogerów.

Możesz wykonywać powyższe czynności samodzielnie lub zlecić to nam. Agencja XYBRYZT nie tylko tworzy sklepy internetowe ale także pomaga w reklamie już istniejących.

Nowa hurtownia online Japibud.pl. Projekt - XZT.PL
Nowa hurtownia online Japibud.pl. Projekt - XZT.PL

Nowa hurtownia online Japibud.pl. Projekt - XZT.PL

Ile kosztuje sklep internetowy dla firmy?

Kupując sklep na platformie w zamian za abonament zapłacisz od 200 do 600 zł miesięcznie i musisz go wykonać samodzielnie. Odradzamy takie podejście. Pełny sklep to koszt jednorazowy od 2500 zł w górę i będziesz miał zrobione wszystko tak, jak chcesz.

Przedsiębiorcy często chcą przetestować biznes na platformie: „Jak się rozwinie, to  zamówimy profesjonalny sklep www”. Nie wiedzą jednak, że wiąże się to z przeniesieniem danych i może spowodować utratę zdobytych miejsc w Google. Jeżeli myślisz długoterminowo i poważnie
o swoim biznesie, o najlepszym rozwiązaniem jest zakup od razu pełnego sklepu.
Natomiast przetestować biznes możesz na platformie aukcyjnej.

Zamów sklep internetowy dla Twojej firmy

Agencja XYBRYZT projektuje pełne i profesjonalne sklepy internetowe dla firm z Jastrzębia-Zdroju, Rybnika, Wodzisławia, Pszczyny i innych miast. Firma wykonuje także szereg usług dla biznesu: pozycjonowanie stron, projekty graficzne, reklamę w Google.

W portfolio Agencji znajdują się między innymi:

  • poradnik dla przedsiębiorców niepoddawajsie.pl
  • kwiaciarnia online Kwiaciarnia-alokazja.pl
  • sklep konopny medicannashop.pl
  • portal gastronomiczny Managero.pl
  • i wiele innych.

Zadzwoń i zamów sklep dla swojej firmy: Bartosz Młotek, tel. 605 533 655

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].