Patrolują galerie i wypisują mandaty za brak maseczek

Chociaż ograniczenia covidowe nie są już tak ostre, to jednak obowiązują. Jastrzębscy policjanci wypisują mandaty za brak maseczek w pomieszczeniach zamkniętych, jak np. w galeriach handlowych.

Patrolują galerie i wypisują mandaty za brak maseczek

Według informacji jastrzębskiej policji tylko w czasie jednej dobry mundurowi stwierdzili 51 wykroczeń związanych z nieprzestrzeganiem zakrywania ust i nosa w pomieszczeniach zamkniętych, takich jak sklepy czy galerie. W przypadkach, kiedy poszczególne osoby drastycznie łamią nakaz noszenia maseczek i odmawiają się dostosować do niego, otrzymują mandaty karne.

Policjanci przypominają, że złagodzenie obostrzeń związanych z COVID-19 nie oznacza to, że już można zapomnieć o obowiązujących przepisach i je lekceważyć.

- Służby odpowiedzialne za przeciwdziałanie epidemii koronawirusa i kontrolowanie przestrzegania wprowadzonych zasad, interweniują i będą niezmiennie interweniować wówczas, gdy stwierdzą, że dochodzi do rażącego naruszania przepisów, mogącego skutkować gwałtownym ponownym rozprzestrzenieniem się choroby - mówi asp. Halina Semik z Komendy Miejskiej Policji w Jastrzębiu-Zdroju.

Przypomnijmy, że zniesiony zostaje obowiązek noszenia maseczek na świeżym powietrzu. Bez zmian pozostaje jednak obowiązek zakrywania nosa i ust za pomocą maseczki w pomieszczeniach zamkniętych, m.in. w transporcie zbiorowym, w sklepach, w kościele, w kinie czy teatrze.

 

67 komentarzy

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~Mundi (89.25. * .86) 26.08.2021 07:28

Do To sem ja - Ty tak na poważnie? Jedyne co mi przychodzi do głowy to to, że jesteś ruskim trollem i robisz to za kasę. Tego się nie da czytać na trzeźwo. Jeśli to na serio... Jezu, co ten internet może zrobić z człowiekiem.

~Raper klasztorny (89.64. * .32) 25.08.2021 07:59

Podsumowując krótko wypracowanie to sem ja: Lepper próbował zapobiec wprowadzeniu NWO, więc musiał zginąć.

~To sem ja (37.248. * .201) 24.08.2021 22:39

Mundi, ty chyba nie czytasz tego, co piszę. Lub masz problemy z czytaniem ze zrozumieniem. Na to lekarstwa nie mam. Mogę ci tylko powiedzieć: więcej pokory.
I to ja rzucam perły przed wieprze (które na mnie bluzgają i nieświadome swej niewiedzy obśmiewają). Postaram się krótko, bo już setki razy niejednemu tłumaczyłem:
1. Do tych "elit" należą ci, o których wspomniałeś (różne tajne lub na wpół jawne stowarzyszenia) i wielkie korporacje. Kłócą się w drobnych kwestiach, ale nwo budują wszyscy w/w (łącznie z jezuitą bergolio). Jeśli któryś nie należy do tych organizacji, przynajmniej musi działać wg ich planu, bo jak nie to nieznani sprawcy itd. (np. samobój Leppera);
2. Pierwszy z brzegu: c19. Choć są chlubne wyjątki (Floryda, Texas, Arizona...), reszta śpiewa na jedną nutę;
3. Diabeł tkwi w szczegółach. Jest różny poziom świadomości, infrastruktury, indoktrynacji poprzez media w różnych państwach. Do tego zależność od wyborów (brak dużych lockdownów przed wyborami) czy własne przekonania, które czasem hamują wprowadzanie sanitarnego zamordyzmu. Itd.itp.;
4. Przypomnę, że ten "wymyślony wirus" nie został wyizolowany przez wielu próbujących tego dokonać naukowców. O tym w mediach cicho. Jest coś takiego jak sezonowość chorób górnych dróg oddechowych i... grypa umarła a w jej miejsce wdkoczył c19. Co za przypadek... Falowanie zależy od ilości stosowania fałszywych testów pcr (które się do tego nie nadają, jak twierdzi ich twórca). Co do zaczipowanych: początkowo mieli nie chorować, później narrację zmieniono na "przejdą łagodnie" teraz w wyszczepionym izraelu większość chorych i na ojomie to ci zaczipowani... (a do tego mnóstwo zgonów i ciężkich NOPów nie uznawanych przez białe kitle...).;
5. Szczypawka rzadko "działa" od razu. Wtedy ludzie szybko by się zorientowali...
Co do wspomnianych krajów to "elita" z onz strasznie ubolewa, że nie ma tzw. sprawiedliwości w dostępie do trutki. To tylko wyjdzie tym społeczeństwom na zdrowie... a nas cofnie cywilizacyjnie i ekonomicznie (jeden z celów c19 i agendy 2030).
Można by długo pisać i wymieniać. Ucisk musi przyjść (po to m.in. chcą wycofać gotówkę). Nasi psychopaci dopiero się rokręcają...
I powątpiewam, że coś dotarło. Do pewnych rzeczy trzeba dojrzeć/dorosnąć/nabrać doświadczenia.
Myśleć i wyciągać wnioski. Posłuchaj sobie na początek "lajtowego" red. Gadowskiego.

~Mundi (89.25. * .86) 24.08.2021 11:33

do To sem ja
Wiem, że dyskusja z tobą, to biblijne rzucanie pereł między świnie ale odpowiedz rzeczowo choć na jedno z poniższych pytać. bez tego bełkotu i inwektyw.
1.Kto to wg ciebie "elity" -rządzący państwami?, politycy?, naukowcy?, miliarderzy?, właściciele firm farmaceutycznych? lekarze? - kto tego wg ciebie "wała" nakręcił i realizuje - konkretnie.
2.Podaj choć jeden przykład, jeden jedyny dogadania się elit na całym świecie w czymkolwiek.
3. Skoro te "elity" tak się dogadały, to dlaczego na całym świecie, a szczególnie w Europie każde państwo ma inną strategię walki z tym "wałem" o którym wspomniałeś?
4. wreszcie dlaczego nie dogadali się jak "ten wymyślony wirus" ma się rozwijać. W jednym państwie, ba nawet regionie, ta "wymyślona" epidemia przebiega z niszczącą siłą, a winnym miejscu (tak jak teraz w Polsce) spokojnie. Po jaką cholerę to tak faluje, raz ludzie umierają tysiącami, raz nie. O co tu chodzi?
Dlaczego nie ukrywają, że człowiek zaszczepiony też się może zarazić?
5. W końcu skoro to jest zaplanowana eksterminacja ludzi poprzez szczepienia, to dlaczego kuźwa nie eksterminuje się tych ludzi w krajach Afryki, Azji, Ameryki Południowej, gdzie szczepienia są na poziomie 2-3% populacji? Czyżby "elity" tego nie przewidziały?

~Bi (86.129. * .162) 24.08.2021 11:07

Co wy wiecie o zagranicy,, jak 90 procent byla tylko na 7 dni w Egipcie.

~Janusz Tracz do adam 23.08.2021 9:14 (89.64. * .119) 24.08.2021 10:25

no wlasnie najgorsze jest to ze obywatel na obywatela szczuje bo w tv tak powiedzieli a barany sluchaja nawet jakby kazali im w ogien skoczyc to pewnie tez byla by kolejka
co do masek to nawet lekarze sie wypowiadali ze to nie dziala, co mowil szumowski? oczywiscie zmienil zdanie jak go skarcono
myslicie ze te wasze bawelniane kagance faktycznie pomagaja, no pomyslcie polaczki logicznie a nie wiecznie za was tv mysli! a juz najbardziej mnie rozwala jak widze ludzi w maskach z zaworkami (ktos tu wczesniej dobrze napisal po co sa maski), debile po 1,5 roku noszenia masek dalej nie wiedza po co one sa
oczywiscie glowny powod to taki zeby pamietac ze jest "epidemia"

~Gość wicent (188.147. * .194) 23.08.2021 20:16

Adam masz racje polak cwaniakuje a potem choruja

~To sem ja (37.248. * .2) 23.08.2021 12:36

adaśku, żenada to twoja... ech.
Szwaby zawsze byli karni wobec władzy. My jesteśmy ludźmi mołującymi wolność (no może poza "wykształconymi" lemingami). I jeśli widzimy, że coś jest nam na siłę, wbrew dowodom i nauce narzucane, to się z tym nie zgadzamy i bojkotujemy, polskojęzyczny folksdojczu...
C19, jak już wielokrotnie pisałem, to operacja ogólnoświatowa. Coraz więcej ludzi dostrzega, że to mega wał elit.

~Raper klasztorny (89.64. * .181) 23.08.2021 12:28

drodzy ludzie ciemni - maseczki nie mają chronić was, tylko osoby które się z wami stykają, gdybyście wy mieli covida. To że ktoś zaraża się covidem nosząc maseczkę oznacza, że miał kontakt z osobą zarażoną, nie mającą maseczki.

Ponad rok epidemii a wy nadal nie rozumiecie podstawowych pojęć.

~adam (188.137. * .214) 23.08.2021 09:14

Wczoraj wróciłem z Niemec- niema najmniejszej możliwości wejścia do sklepu z maseczką założoną pod nosem, o jej braku nawet nie wspomnę. Nawet policji nie trzeba, bo obsługa sklepów i ochrona skutecznie upominają klientów. Oczywiście tutaj mądre polaczki wiedzą swoje. Wszyscy są źli, lekarze, policja, pora roku i co tylko kto sobie umyśli. Żenada.

~Mieszkaniec (188.146. * .109) 23.08.2021 08:15

Moje zaufanie do policji jest równe zero. Oni nie zasługują na nic więcej.

~Miałki Leszcz (80.188. * .244) 23.08.2021 08:11

Wzrusza mnie ta troska naszej pani prezydent o mieszkańców. Strefa przemysłowa pełna nowych inwestorów i nowych miejsc pracy, różnorodność uczelni wyższych dla naszej młodzieży, darmowa komunikacja miejska, wspaniały gmach siedziby ZUS, okazałe majestatyczne budynki opery i teatru, wspaniały dworzec kolejowy!

~Kris (46.134. * .0) 23.08.2021 05:03

Maseczki chronią głupota zabija
22.08.2021 11:40

Jakoś się to nie sprawdza , nosiłem maseczkę i rękawiczki od samego początku "pandemii" a i tak zachorowałem . Przeszedłem covid średnio , potem przez pół roku miałem problemy z sercem. Wirus istnieje, ale maseczki przed niczym nie chronią .

~TW (91.204. * .182) 22.08.2021 23:08

Policja wykonuje swoje obowiązki i tyle w temacie. W ostatnich czasach w sklepach i galeriach coraz więcej ludzi bez masek, gdzie reakcja ochroniarzy? Niestety arogancja i egoizm ludzi lekceważących przepisy są porażające i nieodpowiedzialne. Śmieszne są stwierdzenia o ograniczeniu wolności poprzez zakładanie maseczek.

~Hehe (31.179. * .5) 22.08.2021 20:28

Art 160 par 1 w zw. z par 5 KK
Pozdrawiam i oby nie do zobaczenia.

~antyszczepionkowiec (89.64. * .250) 22.08.2021 19:01

Jeśli jesteś zaszczepiony to nie masz się czego bać. Ja jestem nieszczepiony a się nie boję. Dlaczego szczepieńcy boją się nie szczepionych? Co ta szczepionka daje i dlaczego zmusza się ludzi do szczepienia?

~Policja i SM itp. (89.64. * .73) 22.08.2021 14:55

Nie zdają sobie sprawy, że te apele dotyczące skate parku i podobne to wołanie o pomoc starszych chorych ludzi, którzy nie mają jak uciec od tego co się wokół nich dzieje. Umierająca osoba prosiła o zamykanie okna bo trudno jej było leżeć bezwładnie w hałasie. Czy wy, komentujący chamsko te apele, pisane chyba przez kilka osób nie macie Boga w sercu. Tak jak ci migrancji znajdujący się na Białoruskiej granicy, bez żadnej pomocy. Oni tam umrą przy aprobacie księży, rządu i żołnierzy, którzy wykonują rozkaz bezwzględnego potwora.

~Maseczki chronią głupota zabija (89.64. * .73) 22.08.2021 11:40

To oczywiste. Czy komentujący negatywnie, to ci którym mózg przestał funkcjonować? Każdy wariat twierdzi, że on jest normalny.

~aleksander (188.137. * .240) 22.08.2021 11:39

pisowska policja ot co :)

~Anonim (5.173. * .226) 22.08.2021 07:51

Gliniarze dostaja polecenie z gory ze ma byc tyle i tyle mandatow. I pisza najczesciej za 20zl zeby ludzie przyjmowali, bo wiedza ze to prawny bubel. Sa miedzy mlotem a kowadlem

~młody znachor bez zasad (89.64. * .240) 22.08.2021 07:33

Kiedy zajmiecie się koczującymi w okolicach wejścia do byłego Leclerca????
Tam wysłać ochraniarzy z UM tj,Straż Miejską i POlicję.

~Do Gość z 11:05 (89.77. * .86) 21.08.2021 23:02

A to ciekawe, bo ja zazwyczaj widzę osoby 60+ bez maski, najczęściej właśnie mówiące że są zaszczepione i po co im maska. Może przed szczepieniem wypadało poczytać albo zapytać lekarza. Osoby zaszczepione zarażają tak samo. Może pora skończyć z faszyzmem i zacząć patrzeć na ludzi normalnie, a nie segregować na zaszczepiony i niezaszczepionych!

~Dżon Czarny Pas (89.64. * .126) 21.08.2021 22:03

Czy Policja złapał już tego mordercę, co zabił całą rodzinę, że już się nudzą i nie mają co robić?
A może handlarza bronią albo innego narciarza od maseczek wsadzili?
No tak, lepiej włazić w d... pisowskim mocodawcom niż łapać prawdziwych przestępców.
Ludzie im tego nigdy nie zapomną.

~podpis (79.185. * .147) 21.08.2021 21:00

nie noszę szmaty nie szczepię się. To jest terror inaczej tego nazwać nie można.

~Do admina (89.64. * .53) 21.08.2021 18:52

Jesteś osobnikiem negatywnym. Nie masz prawa publikować tylko tych komentarzy, które pasują do twoich zamiarów. W ten sposób kłamiesz i manipulujesz. Chodzi ci o pokazanie Jastrzębian, jako głupoli. Domyślasz, co się mówi o takich jak ty. To nie jest etyczne. PiS ci nie pomoże, tylko zaszkodzi.

~Janusz Tracz (89.64. * .119) 21.08.2021 18:50

dlugo ten cyrk bedzie jeszcze trwac?
kiedys pewnie przyjdzie prawdziwa epidemia w tym chorym swiecie a wtedy ludzie uwierza wam cholerni klamcy dopiero jak juz bedzie za pozno, i to wszystko bedzie wasza wina pseudolekarze, pseudodziennikarze i inni ktorzy to nakrecaja
ps opublikujecie czy dalej chowacie komentarze??

~dunc4n (93.105. * .103) 21.08.2021 16:58

Nikt normalny takiego mandatu nie przyjmie. Przyjmują i płacą naiwniacy nie znający prawa.

~Panowie z Policji ! (89.64. * .53) 21.08.2021 13:54

Może wpadniecie kilka razy na skate park i okolice. Również po 22:00. Jeśli nie wiecie gdzie to jest to spytajcie jakiego młodego. On z pewnością Wam powie a może nawet zaprowadzi.

Walczymy o nie zakłócanie naszego codziennego spokoju.

~Gość (89.72. * .189) 21.08.2021 11:05

To jeszcze je trzeba nosić? W Lidlu i innych dyskontach najczęściej ludzie (młodzi) chodzą bez maseczek. To jak to jest? A poza tym po co się szczepiłam skoro jestem tak samo traktowana jak nieszczepieni?

~Gość (193.239. * .136) 20.08.2021 22:03

Rozgrzewka przed jesienia haha
Zaczeli by robic cos pozytecznego

~jaś (188.147. * .134) 20.08.2021 21:27

Dumny jestem z naszych orłów.

Brawo WY. - chorych w 38 milionowym narodzie - 200osób!!!
Jak każą wam strzelać do ludzi to tez mózgów nie właczycie?

~kos (194.36. * .16) 20.08.2021 20:16

Ktoś musi pilnować, że się ten fikcyjny wirus istniejący tylko w mediach nie rozprzestrzeniał, bo jak jesienią dużo ludzi wylosuje fabrycznie dodatni test, to rząd zrobi lockdown.

~WaldeMarek (31.0. * .180) 20.08.2021 19:21

Jeżeli jest na drzwiach napis " wejście tylko w maseczce " to wchodzę w maseczce- i zaraz po wejściu ja ściągam bo mm tylko wejść

~Gość wicent (188.147. * .180) 20.08.2021 19:21

noscie maski

~Gość (188.147. * .180) 20.08.2021 19:15

Bartek i Mirka nie medrkujcie zobaczcie na gorce tam leza Ci co tak mysleli jak Wy

~Alex (89.77. * .24) 20.08.2021 17:29

A pózniej ida sprawy na koszt państwa(czyli podatników) i sąd anuluje karę....

~Kris (46.134. * .147) 20.08.2021 16:46

Proepidemicy
Dziś o 10:56

Dostałem już nie jeden , odmowa , sąd i cisza .

Miłego dnia życzę

~Missy (78.10. * .176) 20.08.2021 16:31

Pod żadnym pozorem nie przyjmować mandatu!!! Sprawa trafi do sądu i będzie umorzona. Spisać dane policjantów i złożyć doniesienie do proroka o nękanie.

~@Bartek (31.179. * .5) 20.08.2021 16:11

jak pewnego dnia pozwie Cie osoba fizyczna w procesie cywilnym za narazenie zycia lub zdrowia to juz nie poleci na koszt panstwa :-)

~Janina z Bunkra. (89.64. * .240) 20.08.2021 15:40

Maski są nielegalne!!!!